Zdrowe soki tłoczone

Klienci bardzo chętnie kupują soki, gdyż nie tylko są smaczne, ale też zdrowe. Szczególnie lubią je dzieci, gdyż mają słodki smak, który im bardziej odpowiada niż bezsmakowa woda mineralna. Nie mniej jednak nie każdy sok jest zdrowy.

Jak smakuje tłoczony na zimno sok?

ekologiczne soki tłoczone naturalneNa rynku znajdziemy wielu producentów soków, którzy oferują je w butelkach czy kartonach. Przeważnie kusi nas napis sok sto procent lub wysoka zawartość witamin, jednak trzeba pamiętać, że to co najważniejsze, znajduje się na odwrocie opakowania. Soki powinno się oceniać po składzie, a nie po tym co jest napisane na frontowej stronie opakowania, gdyż niektórzy producenci dopuszczają się manipulacji. Nie wystarczy kupić pierwszy lepszy sok, bo przeważnie ma od dodatek cukru, wody czy nawet różnych konserwantów, które za zdrowe nie są uważane. Najlepsze będą ekologiczne soki tłoczone naturalne, ponieważ zawierają najwyższą dawkę witamin i minerałów. To dzięki procesowi wytworzenia, który nie powoduje podgrzewania pulpy owocowej, soki nie tracą cennych składników i mają naturalny smak. Tłoczenie soku jest co prawda bardziej pracochłonne i wolniejsze niż wyciskanie, ale za to daje znacznie lepsze rezultaty. W sprzedaży można znaleźć soki tłoczone na zimno z jabłek czy pomarańczy, gdyż Polacy je najczęściej wybierają. Mogą one być klarowne lub też z delikatnym miąższem. Takie soki są z pewnością droższe o zwykłych nektarów czy soków rozcieńczanych wodą, ale są zdrowe, gdyż nie zawierają zbędnych i szkodliwych dodatków.

W ostatnich latach powstało sporo firm zajmujących się produkcją ekologicznych soków, ponieważ rośnie zapotrzebowanie na nie. Ludzie coraz częściej doceniają wysoką jakość soków, która pomimo, że więcej kosztuje, to jest pożądana przez wiele osób.