Zastosowanie membrany dachowej

Dach jest najważniejszą częścią w całym domu, której jakość jest kluczowa w kilku kwestiach. Dach musi chronić przed czynnikami atmosferycznymi, musi zapewnić utrzymanie ciepła i być wytrzymały przez wiele wiele lat. Jego skomplikowana konstrukcja składa się z wielu warstw, tworzących uzupełniającą się całość.  Patrząc na dach widzimy tylko dachówki, nie zdając sobie sprawy z tego, co się kryje pod nimi.

Do czego służy membrana na dachu?

membrana dachowaPrzy budowie domu największą uwagę powinniśmy poświęcić dachowi. Musi on być odpowiednio zabezpieczony warstwami, których po wykończeniu gołym okiem nie widać. Jedną z najważniejszych części jest membrana dachowa, pełniąca bardzo ważne role w funkcjonowaniu całego dachu. Jej brak jest praktycznie niedopuszczalny. Membrana to materiał składający się z trzech warstw. Pierwsza z nich jednostronnie przepuszcza parę wodną, pozostałe zaś chronią przed uszkodzeniami. Najważniejszym zadaniem całej membrany jest ochrona dachu przed wilgocią z zewnątrz, przy jednoczesnym odprowadzaniu jej z wewnątrz. Ma to wpływ przede wszystkim na trwałość warstwy izolującej. Gdyby nabrała ona wilgoci, znacznie obniżyła by swoją zdolność izolacyjną. Optymalnym rozwiązaniem chroniącym przed gromadzeniem się wilgoci jest połączenie membrany na zewnątrz dachu e specjalną folią położoną ze strony poddasza. Takie połączenie jest w stanie zapewnić komfortowe warunki mieszkaniowe, bez obawy przed negatywnym działaniem pary wodnej. A ta powstaje podczas wykonywania codziennych czynności, takich jak kąpiel, gotowanie czy też prasowanie. 

Odpowiednio zabezpieczony dach daje gwarancje komfortu mieszkania, bez potrzeby przeprowadzania częstych remontów. Jedną z ważniejszych części, które umieszcza się na dachy, jest membrana, której głównym zadaniem jest ochrona innych warstw przed gromadzeniem się wilgoci.