Zamówiliśmy kuchnię według projekta architekta wnętrz

Budowanie domu to bardzo przyjemne wyzwanie. Jeśli wszystko idzie zgodnie z planem i można sporo rzeczy zrobić za własne zaoszczędzone pieniądze to naprawdę nie trzeba się niczym stresować. Sama budowa jest najłatwiejsza do etapu, kiedy zacznie się wykończenie i aranżację wnętrz. Tak było właśnie w naszym przypadku, a teraz jesteśmy na etapie największych kosztów.

Znalazłem taniego lokalnego producenta kuchni

kuchnie na wymiarGdy skończyliśmy budowę i zaczęliśmy urządzać wnętrza to wszyscy mówili nam, że zrobienie kuchni to będzie największy koszt. A dokładnie to kuchni i łazienki. Teraz już wiem, że wcale tak nie jest a wszystko zależy od tego, jakiego producenta kuchni się wynajmie. No bo można znaleźć dużą firmę i wtedy rzeczywiście trzeba się naszykować na spore wydatki. Ja zrobiłem inaczej, bo poszukałem małych lokalnych firm oferujących kuchnie na wymiar. Umówiłem się z trzema fachowcami na wycenę, którą przygotowali w oparciu o projekt od architekta wnętrz. Nasza kuchnia jest bardzo małą, więc trzeba było ją maksymalnie zagospodarować. Po otrzymaniu wycen zdecydowałem się wybrać fachowca, który zaoferował najniższą cenę. I w ten sposób meble do kuchni wyniosły nas niecałe pięć tysięcy złotych. Nie twierdzę, że są one najwyższej klasy, bo tak nie jest. Za tą cenę można mieć ładne i dobrze zrobione meble, ale gdybyśmy chcieli mieć je wykonane z najwyższej klasy elementów to musielibyśmy zapłacić kilka razy więcej.

Teraz już wiem, że zamawiając kuchnię u lokalnego producenta mebli można sporo zaoszczędzić. Ale u kogo byśmy nie zamawiali to zawsze mamy możliwość określenia się co do jakości i rodzaju frontów meblowych czy też co do jakości zawiasów i prowadnic. Nie każdego jest stać na meble z najwyższej półki, ale najważniejsze jest to, że meble na zamówienie zawsze będą wyglądać ładnie i nowocześnie.