Skład i jakość naszej wody nie są raczej rzeczami, o których myślimy na co dzień. Zwracamy na nie uwagę dopiero gdy za ich sprawą pojawią się konkretne problemy lub gdy trafimy na wodę o wiele wyższej lub gorszej jakości niż ta, do jakiej przywykliśmy.
Czy warto korzystać z odwróconej osmozy?
Coraz więcej osób zwraca uwagę na swój tryb życia i odżywianie i stara się zmienić swoje nawyki. Wiedząc, jak ważne jest picie wody, kupują do picia wodę butelkową, jednak do gotowania lub przygotowania kawy i herbaty używają wody kranowej. Wielu korzysta z prostych filtrów dzbankowych, które jednak nie pozwalają na dokładne oczyszczenie wody, a najtańsze modele tylko w nieznacznym stopniu wpływają na poprawę jej jakości. Do poprawy jakości wody pitnej wystarczy filtr podzlewozmywakowy, który zapewni dostęp do czystej wody do picia i gotowania. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby woda w całym domu była miękka i czysta, lepiej będzie skorzystać z filtrów osmotycznych. W zależności od potrzeb można skorzystać z różnych ich wersji, które mają nieco inne działanie, co pozwala na dopasowanie ich do konkretnego miejsca i użytkownika. Ponieważ jest to inwestycja na wiele lat, to warto sięgać tylko po sprawdzone, profesjonalne filtry odwróconej osmozy z Warszawy lub z innego dużego miasta. Przed zakupem trzeba ustalić, dzięki badaniom wody, co konkretnie w naszej wodzie jest niedobrego, a następnie dopasować konkretne filtry. Warto dowiedzieć się nie tylko jaki jest koszt całej instalacji, ale też jak wygląda jej serwisowanie i czym możemy lub musimy zajmować się sami, aby całość działała prawidłowo.
Przez kilka pierwszych dni (do dwóch tygodni) od założenia filtrów odwróconej osmozy instalacja wodna w domu będzie się oczyszczać. Po tym czasie pożegnamy się z kamieniem na armaturze, smak wody znacznie się poprawi, a dodatkową zaletą okaże się łatwiejsze sprzątanie, do którego zużyjemy mniej detergentów.