Zajęcia o zdrowej żywności

U nas w liceum ostatnio organizowano różne pogadanki. Wiele się mówi o złym odżywianiu dzieci. Zlikwidowano nam ze sklepików słodycze. Dzieciaki tylko tyły, i nie miały ruchu. Więc mieliśmy mieć pogadanki o zdrowym odżywianiu.

Zdrowa żywność – rodzaje i działanie

zdrowa żywność

Przyszły dwie panie, które prowadzą sklep ekologiczny, i opowiadały nam o tym, jak wiele korzyści może przynieść zdrowe jedzenie. Podobno bardzo zdrowy jest błonnik witalny, i każdy z nas dostał takie płatki do wypróbowania. O, degustacja to coś, co lubię najbardziej. Nawet mi to smakowało, i stwierdziłam, że zdrowa żywność ekologiczna nie jest taka zła. Trzeba się po prostu do niej przyzwyczaić. Pani mówiła, że codziennie hurtownia ekologiczna przywozi im nowe zapasy. Można tam dostać nawet różne napoje i soki. Jestem ciekawa, jak smakuje taki zdrowy nektar. Będę musiała kiedyś się tam wybrać, i coś sobie kupić. W sumie nie takie głupie były te zajęcia, można się było czegoś nauczyć, a przynajmniej ominęliśmy matmę. Nie cierpię tego przedmiotu, nigdy nie ogarniam tych wszystkich równań. Każde zajęcia, które są zamiast matmy są jak zbawienie, nawet gdyby była to religia. Strasznie trzęsę się przy odpowiedzi, a zawsze każdego dnia wszyscy muszą znaleźć się przy tablicy i rozwiązać jakieś zadanie. Boję się, bo niedługo mamy sprawdzian, i nie chciałabym go zawalić. Mam już tyle jedynek, że każda kolejna zbliża mnie do propozycji otrzymania oceny niedostatecznej na semestr. Zastanawiam się, czemu taka matma jest obowiązkowa. Zamiast tego mógłby być polski na przykład. Szkoda, że nie możemy sobie tego wybierać. Przecież nic z tego nam się nie przyda w normalnym życiu. Nikt nie będzie mi kazał rozwiązywać żadnych równać, a do liczenia jest zwykły kalkulator, który znajdziemy w każdym telefonie, czy komputerze.

Robią nam tylko dodatkowe problemy, bo boję się, że przez to nie zaliczę. Nie mogę sobie pozwolić na powtarzanie roku, bo nie chcę opuszczać mojej klasy. Bardzo dobrze się ze wszystkimi dogaduję, a zmiana otoczenia na pewno nie wpłynęłaby na mnie korzystnie.