Wywóz szamba, a kwestie prawne

Opróżnienie szamba na pierwszy rzut oka może wydawać się niezwykle prostą sprawą. Jednak wbrew pozorom wcale taką nie jest. Nie możemy bowiem zrobić tego samodzielnie, a podpisaną umowę z firmą zajmującą się wywozem musimy zachować, aby w razie kontroli móc ją przedstawić jako dowód. Jak zatem odnaleźć firmę zajmującą się wywozem szamba?

Zlecenie wywozu szamba – wybór firmy

Wywóz szamba ŁódźWedług obowiązującego regulaminu nieczystości ciekłe, takie jak szambo, zgromadzone w zbiornikach bezodpływowych muszą być usuwane nie rzadziej niż raz na kwartał. Oznacza to, że co określony czas musimy korzystać z usług firmy zajmującej się wywozem nieczystości. Pamiętajmy, że nie warto ryzykować z firmą, która nie podpisze z nami umowy. Jeżeli ktoś oferuje nam taką usługę, od razu powinno wydać się nam to podejrzane. Określona minimalna liczba narzucona przez regulamin oznacza, że w ciągu roku musimy zgromadzić cztery takie umowy wraz z potwierdzeniem wpłaty. Wywóz nieczystości możemy powierzyć gminnej jednostce organizacyjnej. Znacznie częstszym rozwiązaniem jest jednak wybór przedsiębiorcy. Powinien on posiadać odpowiednie zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i na transport nieczystości ciekłych. To oznacza, że firma powinna posiadać odpowiednie samochody i bazę transportową. Jeśli interesuje Cię Wywóz szamba Łódź jest miastem, w którym odnajdziesz kilka rzetelnych firm zajmujących się tą działalnością. Posiadają one odpowiednie uprawnienia, przez co cały proces będzie w pełni legalny.

Wielu, szczególnie starszych, dziwi się, że do wywozu szamba należy zatrudniać odpowiednią firmę. Wiele lat temu, szczególnie, kiedy kwestię tą nie regulowały żadne prawa, samodzielnie opróżniano szamba. Miało to negatywny wpływ na nasze środowisko, dlatego też dziś taka praktyka jest karana.