Wykończony dom drewniany

Budowanie domu zawsze jest związane z pewnym stresem i niepewnością. Czy wystarczy nam pieniędzy, czy wykonawca sprosta naszym pomysłom, oraz czy to co zrobimy, po prostu nam się spodoba. Jest wiele czynników, które na to wpływają. Ale też sami możemy generować ich znacznie więcej. 

Jakie czynniki decydują o pięknym domu?

domy drewniane przygotowane pod kluczNa początku zawsze jest projekt. Ale sam projekt wcale nie musi być prawidłowy. Dom z bali, to nie dom murowany. Technika jego budowy znacznie różni się od tej „murowanej”. Dlatego dobrze by było, aby projektant przyłożył się do swej pracy, oraz aby posiadał jakie takie doświadczenie w tym względzie, ponieważ projekt domu murowanego będzie się znacznie różnił, od tego na dom z bali. Dlaczego? Ano przede wszystkim dlatego, że inne są naciski, dom z bali inaczej osiada, niż dom murowany itd. Jeśli już mamy profesjonalny projekt, warto znaleźć firmę, która zajmie się nie tylko budową, ale także dostarczeniem materiału drzewnego. Najczęściej domy drewniane przygotowane pod klucz są taką perełką stworzoną przez pasjonatów drewnianego budownictwa. Tu nic nie dzieje się przypadkiem, a wszystkie belki są odpowiednio docięte i wyheblowane. Całość może zamknąć profesjonalny wystrój, ponieważ większość firm budujących domy z bali, zajmuje się także wewnętrznym wystrojem samych pomieszczeń. Ot, po prostu przychodzimy z walizką i wprowadzamy się do nowego, które będzie już z nami na zawsze. Może nie dosłownie, ale tak często jest.

Drewniane domy wykonane z bali są nie tylko zdrowe i ciepłe. Drewno – dzięki swoim elektrostatycznym właściwościom sprawia, że wewnątrz nie unosi się kurz. Więc i alergicy powinni być zadowoleni z takiego domu. Poza tym drewno jest cieplejsze niż beton, ma inny zapach, a w domu z bali jest znacznie ciszej, niż w domu murowanym.