Wyjedź na jeździecki obóz

Wakacje kojarzą się wam z leżeniem na plaży albo zwiedzaniem? Nie ma się co dziwić, w końcu najczęściej właśnie w ten sposób spędzamy urlop. Czasem warto jednak skusić się na małą zmianę. Może jakiś aktywny wyjazd rowerowy połączony oczywiście z odpoczynkiem i zwiedzaniem?! A może kilka dni na jeździeckim obozie?!

Wakacyjny wyjazd do stadniny koni

wakacje w siodleMoże nie jest to propozycja dla każdego, ale z pewnością wiele osób powinno ją rozważyć. Nie tylko ci, którzy jeżdżą konno. Wyjazd na obóz jeździecki może bowiem stać się początkiem waszej przygody, a wakacje w siodle będą doskonałą okazją do tego, by nauczyć się podstaw. Czego można się spodziewać po tego typu ofercie? Oczywiście dla początkujących wstęp do tego, jak jeździć, a potem codziennie kilka godzin w siodle. Jeśli ośrodek lub stadnina znajdują się w pięknej okolicy, to będzie jeszcze okazja na koniu pozwiedzać i podziwiać malownicze widoki. Obóz jeździecki to jednak nie tylko ujeżdżanie. To także sporo teorii, nauka siodłania, dyżury w stajni czy opieka nad wybranym albo przekazanym uczestnikom koniem. Wiele można się dzięki temu nauczyć. Poza tym chętni mogą się nawet zdecydować na dodatkowe szkolenie, na przykład skoki przez przeszkody. To także może być świetne przeżycie. Jest jeszcze możliwość pławienia koni, oczywiście pod warunkiem że obóz odbywa się w okolicy jakiegoś sporego akwenu, na przykład jeziora na Mazurach czy Kujawach. Program pobytu często zawiera jeszcze sporo dodatkowych atrakcji.

Wiadomo, że nie samym ujeżdżaniem żyje się podczas wyjazdu. Organizatorzy często proponują więc choćby spływy kajakowe czy wizyty w aquaparku. W miarę możliwości są też wypady na pole paintballowe lub do parku linowego. I oczywiście wieczorne ogniska, przy których można wymieniać się doświadczeniami, przeżyciami czy radami.