Wybór kompletu talerzy

Talerze to jedne z podstawowych elementów wyposażenia każdej kuchni. Zapewnia komfortowe spożywanie posiłków oraz element nakrycia stołu. Wielkość oraz kształt talerza dopasowany jest do rodzaju i porcji posiłku. Sposób podania żywności ma wpływ na pobudzenie naszych kubków smakowych.

Jaki serwis obiadowy wybrać?

komplet talerzyWażne, aby tego typu wyposażenie było odporne na zniszczenia. W sklepach komplet talerzy występuje najczęściej w kolorze białym. Jednak można znaleźć zastawy w wielu innych kolorach, o różnych wzorach. Bardzo popularne są serwisy zdobione elementami kwiatowymi. Podjęciu decyzji podczas zakupu nie jest łatwe. Serwis obiadowy dostępne jest nie tylko w okrągłym kształcie, ale coraz większą popularnością cieszą się kwadratowe talerze. Serwisy obiadowe różnią się rodzajem tworzywa, z jakiego są wykonane. Najczęściej produkowane są z ceramiki, porcelany, szkła hartowanego, tworzywa sztucznego. Zestawy obiadowy składają się z różnej ilości elementów. W takich zestawach znajduje się wiele praktycznych przedmiotów do serwowania posiłków. Najczęściej można znaleźć zastawę dla 6 lub 12 osób.  Przed wyborem, należy zastanowić się, na ile osób najczęściej przygotowujemy obiad. Nie trzeba kupować zbyt dużej zastawy, jeśli nie ma takiej potrzeby. Ważne jest odpowiednie pielęgnowanie naczyń, właściwe mycie. Obecnie coraz więcej artykułów kuchennych można myć w zmywarce. W przypadku naczyń z porcelany ze zdobieniami należy unikać ich mycia w zmywarce. Do zdobionych naczyń nie należy stosować ostrych zmywaków.

Porcelanowe naczynia wymagają szczególnej ochrony przed stłuczeniem podczas zmywania. Z porcelanowych przedmiotów można łatwo pozbyć się zabrudzeń za pomocą sody lub wybielacza. Mając małe dzieci w domu, warto zakupić dedykowane dla nich plastikowe naczynia do jedzenia.