Woda filtrowana i niefiltrowana

Picie wody ma ogromny wpływ na zdrowie człowieka. Rezygnacja z kolorowych i gazowanych napojów na rzecz wody będzie znacznie lepszym pomysłem na wprowadzenie do swojego życia zdrowych zasad.

Dlaczego warto pomyśleć o filtrze do wody

filtr do wodyWoda mineralna jest dobra w smaku, a dzięki odpowiednim dodatkom doskonale gasi pragnienie na czas upału. Nie trzeba jednak kupować wody w butelkach, aby zacząć zdrowo się odżywiać, wystarczy pomyśleć nad tym, aby uzdatnić swoją wodę kranową. Przyda się do tego zmiękczacz odżelaziacz wody, który dostępny jest pod postacią systemu filtrującego. Oczywiście nie tylko to ma ogromny wpływ na jakość wody, ale także i jonizator wody, co jest ogólnodostępne w sklepach. Na pewno znanym już sposobem na uzdatnienie wody kranowej jest zakup dzbanka filtrującego. Jest to niezwykle wygodne ze względu na tańszy koszt zakupu i eksploatacji. Wymienny filtr do wody nie kosztuje zbyt wiele, a można go nabyć niemal w każdym markecie, który odwiedzany jest przez nas nawet kilka razy w tygodniu. Zakup takiego filtra nie wyniesie więcej jak 10 zł. Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, aby wybrać odpowiedni model pasujący do swojego dzbanka. Większość z tych markowych produktów posiada uniwersalny model i rozmiar dozownika filtrującego. Niefiltrowana woda zawiera często niebezpieczne dla zdrowia składniki chemiczne i kamień, który podobnie tak jak na naszym czajniku osadza się również na nerkach. Mając na uwadze troskę o zdrowie swoje i najbliższych zdecydowanie korzystniej jest zdecydować się na zakup takiego dzbanka z filtrem do wody. Niektóre dozowniki wymienne są dodatkowo wzbogacone o magnez, który jest niezbędnym składnikiem prawidłowego funkcjonowania organizmu.

W ten sposób można także pozbyć się problemów z niedoborem magnezu w organizmie, co jest dość częstą przypadłością u wielu ludzi.

Polecamy stronę water-star.pl