Właściciel domu rozprawia się z gołębiami

Od trzech lat mieszkam niedaleko Gdyni i lubię swój dom. Długo na niego pracowałem i jest to jedno z moich największych osiągnięć w życiu. Od zeszłego roku mam jednak nie lada problem, bo przylatują do mnie gołębie.

Są na to skuteczne metody

ochrona przed jaskółkamiPrzez wiele czasu nie miałem pojęcia jak się z nimi rozprawić, ale pewnego razu w niedzielę po mszy porozmawiałem z jednym z sąsiadów i podpowiedział mi co powinienem zrobić. On ma u siebie kolce na ptaki, które są idealnym rozwiązaniem na odstraszanie gołębi i zalecił mi ich zamontowanie. U niego też były gołębie, ale od kiedy zainwestował w kolce na ptaki to ma święty spokój. Zapytał, czy przylatują do mnie również jaskółki, bo on miał z nimi problem. Od kiedy została u niego zamontowana ochrona przed jaskółkami to nie martwi się już o nic. Podziękowałem sąsiadowi za cenną poradę i postanowiłem działać w temacie. Pojechałem do centrum Gdyni, ażeby zahaczyć o sklep, w którym kupię kolce na ptaki i dopytam o jakieś rozwiązanie na jaskółki. Co prawda na razie nie przylatują, ale kto wie kiedy się zainteresują moim domem? W sklepie była wystawiona siatka na gołębie, która mnie zainteresowała. Sprzedawca powiedział, że taka siatka na gołębie świetnie się sprawdza na balkonach, ponieważ wtedy mogę mieć pewność, że żaden gołąb do mnie nie przyleci. Stwierdziłem, że taka siatka mi się przyda, zwłaszcza, że będzie to również świetna ochrona przed jaskółkami. Na parapetach zamontuję kolce na ptaki i będę miał problem głowy. Sprzedawca podpowiedział mi jeszcze jak mam zamontować kolce na ptaki oraz jak poprawnie powinna zostać założona siatka na gołębie.

Pełen nadziei wróciłem do domu. Od razu zabrałem się za montowanie. Poszło mi faktycznie bardzo szybko a następnego dnia na mojej posesji już nie było żadnych gołębi.

Czytaj więcej na: Topprotect.pl