Witamina D3 w ciąży

W sumie od momentu gdy zaszłam w ciążę zaczęłam interesować się zdrową żywnością. Chyba w sumie w takim właśnie okresie życia człowiek myśli o tym co można zrobić by dziecko było zdrowe.

Witamina D3 powinna być ze sprawdzonego sklepu

witaminyI w jaki sposób ja jako matka mogę na to wpłynąć. Czytałam wiele artykułów na temat tego czym różni się witamina c lewoskrętna od prawoskrętnej. Nie jest to oczywiście proste do wytłumaczenia. Jednak dotarło do mnie to, że jednak witamina lewoskrętna jest po prostu dużo bardziej przyswajalna przez organizm. Dlatego też postanowiłam taką zakupić. Jednak okazało się to wcale nie takie proste zadania. Bo na przykład w najbliższej aptece nie mieli takiej witaminy i jeszcze w sumie dość dziwnie się na mnie spojrzeli gdy się o nią spytałam. Jednak już w artykule była informacja o tym, że tak może się zdarzyć i najlepiej będzie odwiedzić sklep ze zdrową żywnością, w którym takie witaminy powinny być. W sumie to myślałam kiedyś, że w takim sklepie będzie tylko żywność. Jednak okazało się, że były nawet suplementy diety, zresztą witamina, której szukałam była tam również. Pani ekspedientka poleciła mi w sklepie od razu witamina d3 sklep, ponieważ jest ona również bardzo ważna szczególnie przy różnego rodzaju niedoborach. A wiadomo, że po ciąży będę musiała te niedobory uzupełnić. A także witamina k2 jest niezbędna. Także wyszłam ze sklepu z pakietem witamin i suplementów diety. Mam nadzieję, że rzeczywiście poczuję się dzięki temu wszystkiemu lepiej. No i przede wszystkim wpłynę jakoś na odporność mojego dziecka.

Oczywiście przede wszystkim staram się wpłynąć na to odpowiednią i zbilansowaną dietą, jednak wiadomo, że w tym szczególnym okresie jakim jest ciąża warto zastosować suplementację. A wszystko oczywiście z porozumieniu z lekarzem prowadzącym ciąże.