Warto korzystać z usług przedstawiciela

Rynek usług transportowych na terenie Unii Europejskiej jest obecnie bardzo mocno rozwinięty. Jeszcze do dwa tysiące piętnastego roku był zdominowany głównie przez kierowców z naszego kraju oraz innych krajów Europu Wschodniej, którym nie trzeba było płacić tak dużo, jak kierowcom z krajów bardziej rozwiniętych.

Firmy transportowe mają zagranicznych przedstawicieli

polecany przedstawiciel we francji - transportWszystko zmieniło się, gdy kraje wysoko rozwinięte wprowadziły przepisy dotyczące pensji minimalnej. Zgodnie z nimi pracownicy oddelegowani do pracy na terenie danego kraju, jak na przykład kierowcy w transporcie międzynarodowym, muszą otrzymywać wynagrodzenie, które jest nie mniejsze, niż wynagrodzenie będące obecnie najniższym w danym kraju. Z takich przepisów słynie między innymi Francja. Dlatego wysyłając tam swoich kierowców musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami. W ten sposób francuskie urzędy starają się chronić swoje lokalne miejsca pracy. Jeżeli prowadzimy taką działalność na terenie Francji, dobrze posiadać tam swojego przedstawiciela, gdyż Francuzi mogą chcieć nas skontrolować w dowolnym momencie. Musimy posiadać komplet dokumentów, z których wynika jasno, że zapłaciliśmy naszym kierowcom tak, jak należy. Przedstawiciel zajmie się dla nas przestawieniem urzędnikom odpowiednich dokumentów. Jeżeli potrzebny nam jest sprawdzony i polecany przedstawiciel we Francji – transport to dziedzina, w której specjalizuje się wielu z nich.

Warto skorzystać z usług takiej osoby, gdyż dzięki temu będziemy mogli skutecznie przejść przez wszystkie kontrole, co pozwoli nam w przyszłości także prowadzić interesy na terenie Francji. Różne kary nałożone przez francuskie urzędy na naszą firmę mogą skutecznie uniemożliwić nam działanie poza granicami naszego kraju oraz dalszą działalność.