W świecie magazyniera

W zawodzie magazyniera wykorzystuje się niezliczone palety, służą one w zasadzie do wszystkiego. Bywa, że odgrywają rolę podstawek i podestów, czasami też służą do przygotowywania na nich transportu, a czasami są też świetnym miejscem na składowanie najbardziej niezbędnych narzędzi do pracy.

Czym jest paleta manurack?

palety manurackPrzeciętny człowiek, gdy usłyszy słowo „paleta”, to w większości przypadków wyobrazi sobie klasyczną drewnianą paletę podtrzymującą kilkusetkilogramowy ładunek, wyobrazi sobie pewnie też wózek widłowy, który przewozi paletę pod wskazane miejsce. Prawda jest jednak taka, że przemysł związany z produkcją i dystrybucją palet mocno się w ostatnim czasie rozwinął. Można to kłaść na karb tego, że magazyny rozrastają się coraz bardziej i wykonuje się w nich coraz więcej zawodów. Ciekawą odmianą wyżej wspomnianych są tzw. palety manurack. Nalezą one do typu palet słupkowych, składają się z podstawy i nośnych rur, które opierają się na wierzchołkach podstawy. Wpływa to niezwykle korzystnie na ich szybki montaż i demontaż, co powoduje, że palety tego typu są bardzo mobilne i można je swobodnie przewozić samochodami nieprzystosowanymi do transportowania standardowych palet. Przy okazji są projektowane w taki sposób, by można było swobodnie ustawiać jedną paletę na drugiej, więc finalnie można stworzyć prawdziwą wieżę, która fantastycznie sprawdzi się jako doraźny regał z półkami, kiedy w magazynie akurat ich brakuje.

Palety to nieprawdopodobnie wygodny sposób na radzenie sobie z trudnościami pracy w magazynie. Co kilka miesięcy pojawiają się innowacje w tym zakresie, co znacznie przyczynia się do uprawienia i zoptymalizowania pracy magazyniera. Im większa wydajność, tym lepsze osiągi, więc warto inwestować w palety, bo nieraz mogą okazać się nieocenione.