Ustalanie planu prac remontowych i organizowanie przetargów

 

Właściciele wspólnot mieszkaniowych często nie mają pomysłu na to, jak polepszyć stan budynków. Zazwyczaj ograniczają się oni do wykonywania prac, które zostaną zgłoszone przez mieszkańców. Dużo lepiej jest jednak odnowić nieruchomość i nie musieć martwić się o wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

Zarządcy przygotowujący comiesięczne sprawozdania finansowe

nadzór wspólnoty mieszkaniowej - KrakówNiektórzy właściciele wspólnot decydują się na przekazanie pałeczki w tej kwestii zarządcom. Firmy zarządzające wspólnotami mieszkaniowymi zawsze przygotowują specjalny plan remontowy dla danego budynku. Wiadomo, że wszystkie prace nie zostaną zrealizowane od razu. Zazwyczaj prace takie planowane są z rocznym wyprzedzeniem. Firma zarządzająca ustala sobie konkretne cele, a następnie w ciągu roku stara się je wykonać. Taki nadzór wspólnoty mieszkaniowej – Kraków cieszy się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli. Plany remontowe nie mogą być tylko zwykłymi sugestiami. Przeciwnie – firmy zarządzające przygotowują nawet preliminiarz kosztów. Jest to wstępne oszacowanie kosztów remontu budynku mieszkalnego. Poza tym zarządca może ogłosić później przetarg na wykonanie prac remontowych. Przetarg wygrywa ta firma, której oferta będzie najbardziej korzystna dla właściciela. Właściciel jest informowany o wszystkich poczynaniach zarządców wspólnot. Najczęściej odbywa się to w takiej postaci, że zarządca przedstawia właścicielowi każdego miesiąca sprawozdanie finansowe. W sprawozdaniu muszą zostać zawarte informacje o tym, jakie założone cele udało się zrealizować.

Jeśli właściciel wspólnoty nie będzie zadowolony z pracy zarządców, może zawsze zrezygnować z tej współpracy. Zazwyczaj jednak zarządcy stają na wysokości zadania i wywiązują się ze swoich celów rewelacyjnie. To zarządca reprezentuje właściciela wobec najemców i załatwia z nimi wszelkie sprawy.