Urlop z dzieckiem w Ojcowie

Wakacje z dzieckiem wymagają odpowiednich przygotowań. Nie tylko trzeba spakować odpowiednie rzeczy, ale również zadbać o to, by na miejscu było wszystko co potrzebujemy. Nie jest to proste. Jednak wystarczy tylko załatwić najpotrzebniejsze rzeczy wcześniej, by potem nie mieć z niczym problemu.

Co zwiedzać w Ojcowie?

piękny ojcówBardzo popularnym kierunkiem, wśród osób, które kochają góry, ale nie chcą zabierać dzieci na trudne szlaki, jest Ojców. Wakacje w Ojcowskim Parku Narodowym z pewnością przyniosą naszym pociechom wiele radości. Bez problemu można tam obcować codziennie z naturą i obserwować zwierzęta, których nie spotyka się na co dzień. Szalki, które się tam znajdują nie są trudne. Co więcej, bez problemu można poruszać się tam rowerami. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które mają małe dzieci, które nie są jeszcze w stanie pokonywać długich dystansów. Piękny Ojców oferuje nie tylko podziwianie przyrody i zwierząt, ale również zwiedzanie. Jednym z popularnych punktów na mapie są jaskinie. W Grocie Łokietka można podziwiać salę rycerską i sypialnie. Jednak trzeba pamiętać, że w środku panuje niska temperatura, w związku z tym warto wziąć ze sobą cieplejsze ubranie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zobaczyć również Jaskinię Ciemną. Wyróżnia się przede wszystkim tym, że zwiedza się ją ze świecami, co nadaje odpowiedniego klimatu. W Ojcowie znajduje się wiele moteli i hoteli, w których można się zatrzymać. Wystarczy tylko sprawdzić, czy są przystosowane do naszych wymagań.

Zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego może być bardzo ciekawe. W wielu miejscach można skorzystać z pomocy przewodnika, który dodatkowo zaznajomi nas z historią danego miejsca, dzięki temu dzieci, jak i ich rodzice dowiedzą się nowych rzeczy. Jednak nie można zapominać o spakowaniu mapy, która pozwoli poruszać się po całym terenie samodzielnie.