Uniwersalny sprzęt siłowy

Do sprzętu siłowego oprócz wolnych ciężarów, sztang, hantli, ławeczek i tak dalej, zalicza się uniwersalny sprzęt, który powinien być nieodłącznym elementem na siłowni, mianowicie jest to atlas. Bardzo trudno jest spotkać się na siłowni z brakiem sprzętu jakim jest wspomniany atlas.

Niezbędny sprzęt na siłowni

atlasy do siłowniNiezbędnym wyposażeniem każdej siłowni jest atlas. Jest to profesjonalny sprzęt występujący na każdej siłowni. Atlasy do siłowni są alternatywą dla tych którzy nie chcę, bądź nie mogą ćwiczyć z wolnymi ciężarami. Atlas do siłowni to sprzęt na którym można ćwiczyć każdą partię mięśni, na przykład rąk, klatki piersiowej, nóg i tak dalej. Korzystanie z atlasu daje satysfakcję z ćwiczeń i możliwość rozbudowy masy mięśniowej bez obciążenia stawów, tak jak jest to możliwe ćwicząc z wolnymi ciężarami i nie wykonując ćwiczenia z odpowiednią techniką. Dlatego atlas jest chętnie wybierany przez osoby początkujące, gdzie można powiedzieć że rysuje on tor ruchu i nie daje możliwości aby ćwiczenie wykonać niepoprawnie. Można zrobić na nim trening obwodowy wykonując na każdą partię pi kilkanaście powtórzeń. W atlasie jest również możliwość zmniejszenia, bądź zwiększenia stosowanego obciążenia podczas ćwiczeń. Jest to niewątpliwe zaletą atlasu. Atlas jest wykonany z trwałego materiału z różnym obciążeniem. Dlatego można spokojnie na nim ćwiczyć i budować wymarzoną sylwetkę. Na siłowniach widać, że bardzo dużo osób chętnie korzysta z atlasu.

Atlas to sprzęt z którego nawet kobiety chętnie korzystają. Dużo osób jednak decyduje się na stworzenie domowej siłowni i atlas okazuje się jedynym sprzętem który służy do treningu całego ciała. Eliminuje to konieczność zakupu innych sprzętów. Koszt zakupu atlasu do ćwiczeń zaczyna się od tysiąca złoty.