Ultralekkie rusztowania jezdne z aluminium

Praca na wysokości wymaga użycia bezpiecznych konstrukcji, które to umożliwią. Od wielu lat stosuje się rusztowania stalowe, które mimo iż spełniają swoje zadania to są to konstrukcje cięzkie i mało funkcjonalne. Ze względu na duże rozmiary elementów i ich wagę trudno je używać wewnątrz budynków. Obecnie są wypierane prze lekkie i mobilne rusztowania jezdne z aluminium.

Uniwersalne jezdne rusztowania aluminiowe

aluminiowe rusztowania jezdneOferowane w bardzo szerokiej gamie przez producentów aluminiowe rusztowania jezdne to coraz powszechniej stosowane urządzenia przede wszystkim w branży budowlanej. Są wykorzystywane w pracach remontowych i budowlanych wewnętrznych i zewnętrznych zapewniając pracownikom dostęp do wysoko położonych obszarów pracy. Konstrukcja rusztowania zbudowana z aluminium zapewnia odporność na czynniki środowiska zewnętrznego w postaci niskich i wysokich temperatur i wody. Konstrukcja jest odporna na korozję. Ogromną zaletą rusztowań aluminiowych jest możliwość składania ich bez żadnych narzędzi. Można z nich tworzyć różne konfiguracje o różnej wysokości montażu wodoodpornych podestów roboczych i szerokości. Standardową konstrukcję można wzbogacać o kładki aluminiowe, które spełniają funkcje podestów konserwacyjnych i kontrolnych lub konsole rozszerzające, których zadanie polega na zwiększeniu powierzchni ostatniego piętra. Wszystkie rodzaje rusztowań aluminiowych jezdnych powinny posiadać zgodność z normą europejską EN 1004, która określa ściśle wymagania dotyczące bezpieczeństwa pracy. Przedsiębiorstwa działające w branży remontowej lub budowlanej powinny posiadać na swoim wyposażeniu rusztowanie aluminiowe jezdne gdyż wydatnie ułatwiają i przyspieszają wykonanie prac. Dzięki stabilnej, dużej powierzchni podestu pracownik ma nieskrępowaną możliwość ruchów oraz ma pod ręką narzędzi do pracy. Nadają się idealnie do prac malarskich, obrabiania powierzchni ścian i sufitów, pracach przy elewacjach lub konserwacyjnych.

Bardzo lekka konstrukcja rusztowań oraz możliwość szybkiego rozłożenie ich na małe elementy umożliwia szybkie transportowanie rusztowania z budowy na budowę. Te zalety umożliwiają też łatwość magazynowania rusztowań. Na stronach internetowych znajdziemy bardzo szeroki wybór rusztowań wielu renomowanych producentów.