Trwałe zawleczki rolnicze ze stali

Rolnik powinien być przygotowany na wszystko, szczególnie w okresach wymagających dużego nakłady pracy. Ze względu na to, że maszyny i urządzenia wykorzystywane do uprawy roli łatwo się psują, konieczne jest to, aby umieć je naprawić. Oczywiście pomimo prowizorycznych działań maszyna w późniejszym czasie powinna trafić do mechanika. Jednak zastosowanie pewnych szybkich złącz i napraw pozwala zwykle dokończyć rozpoczętą pracę.

Stalowe zawleczki i śruby w warsztacie rolnika

zestaw zawleczekWłaśnie dlatego każdy rolnik powinien zadbać o odpowiednie wyposażenie swojego przydomowego warsztatu oraz znajdującej się w traktorze skrzynki z narzędziami. Jedną z rzeczy, która obowiązkowo powinna się znaleźć na liście jest zestaw zawleczek. Elementy te są bardzo łatwe w montażu i niczym nie przypominają starych spinek. Wyróżniają się przede wszystkim trwałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne, korozję oraz inne niekorzystne czynniki. W sytuacji awaryjnej zawleczka jest w stanie zastąpić śruby, nity lub inne łączniki. Do ich montażu wystarczy zazwyczaj tylko młotek, co jeszcze bardziej ułatwia rolnikowi ich wykorzystanie. Najlepiej mieć w warsztacie cały zestaw tych elementów, ponieważ w maszynach stosuje się różnej wielkości łączniki. Oprócz tego w skrzynce z narzędziami nie powinno zabraknąć śrub. Zawleczki zastąpią bowiem niewielkie łączniki, jednak jeśli uszkodzeniu lub wypadnięciu ulegnie większa śruba można ją zastąpić jedynie inną.

Na zakupy warto udać się do dużej hurtowni z częściami lub łącznikami różnego przeznaczenia. Wtedy w szerokim asortymencie znajdziemy bez problemu to, co akurat jest nam potrzebne. Dlatego odwiedzając jeden punkt można bez problemu zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne elementy, które warto mieć pod ręką podczas wykonywania prac na roli.