Tokarka CNC – nowa czy używana?

Każda osoba zajmująca się produkcją musi znać się na maszynach. Tokarki CNC zdecydowanie są jedynymi z najbardziej polecanych urządzeń do obróbki metalu, ale nie tylko. Tokarka działa szybko, dokładnie, a sterowanie CNC jest bardzo łatwe. Jednak zawsze można kupować maszyny nowe, jak i używane.

Tokarki CNC muszą być sprawne

tokarka cncTokarki można kupować prosto od producenta, w hurtowniach, sklepach, w firmach zajmujących się odsprzedawaniem używanych urządzeń. Część osób decyduje się także na samodzielną sprzedaż maszyn. Jednak jaką opcję lepiej wybrać? Czy tokarka cnc musi być nowa? To zależy od tego na czym nam najbardziej zależy. Nowa maszyna oczywiście ma swoje zalety. Przede wszystkim będzie miała ona gwarancję producenta. Może ona wynosić nawet kilka lat. Przez ten czas producent daje kupującemu pewność, że maszyna się nie zepsuje, a w razie czego serwisanci producenta przyjadą i wszystko naprawią bez dodatkowych kosztów. Nową maszyne także łatwiej odsprzedać, jeśli będziemy chcieli zmienić ją na nowszy model, czy też zająć się inną produkcją. Tokarka używana CNC za to będzie o wiele tańsza niż nowy model. Różnica w cenie wynosić może od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. To spora oszczędność dla każdej firmy. Tokarki używane mogą także być sprawne i dobrze działać, nawet przez kilka lat. Trzeba sprawdzać jedynie stan techniczny tokarek, by wiedzieć, że nie kupujemy starej, ledwo działającej tokarki, która szybko się zepsuje.

Podsumowując, zarówno zakup nowej, jak i używanej tokarki ma swoje plusy i minusy. Nowa tokarka powinna działać dłużej i ma gwarancję, natomiast tokarka z drugiej ręki będzie o wiele tańsza, a do tego także może się sprawdzić, szczególnie jeśli produkcja nie jest zintensyfikowana w firmie przemysłowej.