Archiwum Tagów: angielskie zabytki

Alton Towers – wesołe miasteczko

admin Data dodania Czerwiec 25th, 2013
Dodano w: Atrakcje Anglii Tagi: ,

Jeżeli chcesz aby Twoja wycieczka do Wielkiej Brytanii obfitowała w ekstremalne emocje oraz wysoka adrenalinę, to wizyta w Alton alton towersTowers jest obowiązkowym punktem Twojej wyprawy. To wesołe miasteczko jest tak ogromne, że turyści nie chodzą w nim piesza, ponieważ nie byli by w stanie przejść od jednej bazy do drugiej, ale poruszają się za pomocą nadziemnej kolejki linowej. Atrakcje, które oferuje ten potężny park rozrywki są zarówno zoptymalizowane pod kątem najmniejszych uczestników jak również dorosłych dlatego, z pewnością nikt nie będzie się nudził w czasie pobytu, w tym miejscu. Rozmaite karuzele, pociągi, atrakcje wodne, wszechobecne stragany oraz punkty z lodami, jedzeniem i piciem sprawiają, że osoba, która wejdzie na teren parku rano, nawet nie będzie wiedziała kiedy minie jej tam cały dzień. Naturalnie osoby obsługujące park skrupulatnie weryfikują wiek chętnych osób do wymagań jakie stawia każda atrakcja, dlatego najszybsze i najbardziej ekstremalne atrakcje są dostępne wyłącznie dla dorosłych.

Po co do Cambridge?

admin Data dodania Czerwiec 21st, 2013
Dodano w: Atrakcje Anglii Tagi: ,

cambridgeAnglia może poszczycić się wieloma, prestiżowymi ośrodkami naukowymi, z pośród których, jednym z najbardziej słynnych i znanych jest Cambridge. Miasto to nieustannie jest uważane za najbardziej cenionych miast uniwersyteckich w południowej części Anglii. Miasto to jest zlokalizowane w bardzo malowniczym położeniu, ponieważ leży nad rzeką Cam, 80 km. od stolicy Wielkiej Brytanii. Największa atrakcja turystyczną tego miejsca jest naturalnie założony w 1209 r. najstarszy uniwersytet w Anglii , który do dzisiaj szlifuje najwyższy, światowy poziom. Uczelnia jest bowiem uważana za jedną z najlepszych nie tylko w Europie, ale również na świecie. W chwili obecnej najbardziej popularnym kolegium jest King’s Collage, który został założony w 1441 r, z kolei najbardziej zachwycającym obiektem uczelni jest Clare Collage, ponieważ jego architektura wskazuje raczej na obiekt pałacowy, a nie edukacyjny. Nikt nie zaprzeczy jednak, że każdy z obiektów edukacyjnych w Cambridge, to niezwykłe osiągnięcie architektoniczne, jakie nie bez powodu przyciąga ogromne rzesze turystów.

Słynna posiadłość – Bletchley Park

admin Data dodania Czerwiec 21st, 2013
Dodano w: Atrakcje Anglii Tagi: ,

Każdy kto przejeżdża przez hrabstwo Buckinghamshire nie może zapomnieć o odwiedzeniu posiadłości Bletchley Park. Jest to bowiem jeden z najsłynniejszych i najbardziej prestiżowych ośrodków kryptograficznych na świecie. Miejsce to okryło się ogromna sławą, ponieważ w czasie II wojny światowej angielscy specjaliści właśnie w tym ośrodku dokonywali rozkodowywania szyfrów enigmy. Obecnie turyści maja szansę na zwiedzenie interesującego i atrakcyjnego muzeum, które zostało stworzone w tym miejscu i które prezentuje cały szereg imponujących eksponatów. Wiktoriański pałac zwykle jest najbardziej oblegany przez turystów, ponieważ to właśnie tam znajdowała się angielska jednostka, która łamała szyfry. Muzeum może również poszczycić się nie małą kolekcja maszyn szyfrujących, w których do dnia dzisiejszego można podziwiać także niektóre egzemplarze enigmy. Ośrodek ten jest zatem niezwykle atrakcyjnym i kuszącym miejscem zarówno dla pasjonatów historii, jak również wielbicieli stylu wiktoriańskiego.

Propozycja na weekend w Anglii

admin Data dodania Maj 31st, 2013
Dodano w: Atrakcje Anglii Tagi: ,

weekend w angliiPołudniowa część Wielkiej Brytanii kusi turystów swoim niepowtarzalnym urokiem oraz czarem. Z pewnością żadna osoba nie będzie zawiedziona weekendem np. w hrabstwie Dorset, którego najbardziej znaną i niezwykle imponująca atrakcja jest strome i imponujące wybrzeże. Urozmaicona linia brzegowa sprawia, że osoby zwiedzające to cudowne miejsce maja wrażenie jakby krajobraz został uformowany przez światowej klasy artystę, który niesamowicie bawił się brzegiem lądu. Wybrzeże w Dorset, to cudowne miejsce na letni wypoczynek, gdzie morski wiaterek staje się zbawienny podczas upalnych dni. W miesiącach chłodniejszych miejsce to stanowi natomiast doskonałe miejsce do przebycia długiego i zachwycającego spaceru, którego okoliczności umożliwiają podziwianie zjawiskowej rzeźby terenu. Wybrzeże jest skomponowane z bardzo stromych, wysokich, skalistych klifów, które górują wysoko nad wodą i szczelnie zamykają morze Dzięki temu, że skały te są niezwykle plastyczne, wiatr i woda rzeźbią w nich niepowtarzalne wzory, które następnie zapierają dech w piersiach swoim urokiem.