Szerokie opony do roweru

Nasze trasy często odbywają się w bardzo złej pogodzie, której pokonanie jest równie ważne co jazda po najtrudniejszym terenie. Do takiej jazdy potrzebne są nam więc najlepsze opony terenowe, które mogą ułatwić sterowanie pojazdem nawet na bardzo mokrym podłożu, a tym samym przyśpieszyć czas przejazdu.

Opony terenowe do roweru górskiego

opona rowerowa 29Nasze rowery mają bez wyjątku dużą średnicę kół, dzięki której możliwa jest bardziej intensywna, szybsza jazda, lub też sprawniejsze pokonywanie przeszkód terenowych. W połączeniu z dobrymi oponami, szerokie koła dają możliwość jazdy po każdym terenie, nieważne jak trudnym. W naszych rowerach standardem jest opona rowerowa 29 cali z terenowym bieżnikiem, bardzo głębokim, który działa tak samo jak bieżnik w obuwiu górskim. Na takich oponach można więc jeździć w najtrudniejszym terenie, w złej pogodzie czy na niestabilnym podłożu i nadal móc komfortowo skończyć trasę bez większych problemów. Co więcej, opony używane przez nas należą do wytrzymałych i bardzo trudno zużywalnych, więc nie zdzierają się tak jak najzwyklejsze opony rowerowe, i nie wymagają wymiany co roku. Zakładanie opon jest ułatwione dzięki wewnętrznej warstwie materiału usztywniającego, który napina się pod wpływem nacisku powietrza dętki i dopasowuje się samoczynnie do kształtu koła. Są również dostępne w wersji zimowej, gdyż zdarza nam się jeździć również zimą, po najbardziej wymagających torach.

Nie różnią się one wiele od wersji letniej, aczkolwiek mają odmienny bieżnik oraz wypustki, pomagające w zachowaniu równowagi podczas jazdy po śliskim, oblodzonym torze. Takie opony można dostać wyłącznie w najbardziej renomowanych sklepach rowerowych, często na zamówienie, aczkolwiek z racji iż nie wymagają one częstej wymiany, dostępność nie bywa zbyt dużym problemem.