Szczelne, plastikowe okna i rekuperacja

Pojawienie się szczelnych, plastikowych okien wywołano małą, budowlaną rewolucję, W porównaniu z drewnianymi nie wymagały dodatkowych warstw kitu, były stabilne wymiarowo, a co najważniejsze- szczelne.

Dobry plan do montażu rekuperacji

rekuperacjaJednak wkrótce okazało się, że ta ostatnia zaleta jest ich dużą wadą. Poprzez szczeliny w oknach drewnianych do domu dostawało się świeże powietrze, które pozwalało spokojnie działać wentylacji grawitacyjnej. Uszczelnienie okien sprawiło, że dopływ ten został zahamowany. W konsekwencji w pomieszczeniach zaczęła się kondensować wilgoć. Dopiero zastosowana rekuperacja, nie tylko w takim miejscu Polski jak wielkopolskie, zmieniła ten trend. Specjalistyczne centrala nawiewno-wywiewna, wyposażona w wentylator, wymusza obieg powietrza w domu. Ma ona jednak jeszcze jedno, niezwykle ważne zadanie. Rekuperacja umożliwia odzyskanie ciepła z powietrza wyrzucanego z domu. Pozwala to na zmniejszenie rachunków za gaz lub prąd, przeznaczony na ogrzewanie. By tak się stało, oczywiście wspomniane okna powinny być cały czas dokładnie zamknięte, a rekuperacja wydajnie pracując, niezależnie, czy będzie to Poznań, czy inne miasto, idealnie wymieni całe powietrze w domu na świeże. Planując montaż rekuperacji na terenie Wielkopolski takiej instalacji, warto pamiętać, aby wszystko było dokładnie zaplanowane. Na nic się nie zda rekuperacja źle dopasowana do wymogów budynku. Profesjonalna firma wykonawcza, o doskonałych referencjach to prawidłowy wybór każdego inwestora, dbającego o swój dom i rodzinę. Tylko w ten sposób idealnie szczelne okna będą doskonałym uzupełnieniem sprawne i pewnie działającej rekuperacji.

W pomieszczeniach zamiast wilgoci i nieświeżego powietrza będzie doskonała atmosfera, a zużycie gazu czy innego paliwa, przeznaczonego na ogrzewania nieruchomości, znacząco zmaleje.