Sygnalizator wahadłowego ruchu drogowego

 

Podczas przeprowadzania robót drogowych, które obejmują jezdnie o dużym natężeniu ruchu, konieczne jest zamontowanie odpowiedniej infrastruktury, która pomoże kierowcom bezpiecznie przejechać remontowany odcinek drogi. Oprócz takich przedmiotów jak barierki ostrzegawcze czy pachołki najbardziej popularnym elementem jest system sygnalizacji wahadłowej.

System sygnalizacji wahadłowej dla dróg publicznych

sygnalizacja wahadłowaZa pomocą systemu wahadłowego możliwe jest sterowanie ruchem w tych miejscach, gdzie przejazd samochodów równolegle do siebie byłby niemożliwy. Dzięki temu, że sygnalizacja wahadłowa jest odpowiednio zaprogramowana, możliwe jest odpowiednie zwiększenie przepustowości danej drogi, oraz zmniejszenie długości oczekiwania na zmianę światła, a co za tym idzie długości korków. Dzięki dobrej sygnalizacji wahadłowej ruch na zwężonym odcinku drogi odbywa się płynnie zarówno w dzień, jak i w nocy. Sygnalizatory są umieszczane na specjalnych wózkach, które są wyposażone w kółka. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na szybkie rozłożenie sygnalizacji i postawienie jej na pasie, na którym aktualnie będą prowadzone roboty drogowe. Dzięki temu, że wózek jest zamknięty w metalowej obudowie, cały mechanizm i układ znajdujący się w nim jest bezpieczny i uszczelniony przed wodą. Tego typu sygnalizatory mogą pracować w każdych warunkach atmosferycznych.

Ruch wahadłowy to popularny sposób na odpowiednie zabezpieczenie remontowanego docinka drogi oraz umożliwienie ruchu samochodów w tym miejscu. Dzięki nowoczesnym sygnalizatorom każde roboty drogowe mogą zostać oznakowane w szybkim czasie, a cały system sygnalizacji będzie mógł być uruchomiony w ciągu kilkudziesięciu minut, umożliwiając przejazd samochodów w dwóch przeciwnych kierunkach.