W dzisiejszych czasach liczy się przestrzeń. Widać to szczególnie w architekturze, gdzie dominują przeszklenia, wprowadzające dużo światła do wnętrz. Coraz częściej nie tylko w galeriach czy halach w domach jednorodzinnych stosuje się tak zwane świetliki w dachach, które rozświetlają pomieszczenia, nadając im przestrzenności.
Doświetlamy wnętrza przy pomocy świetlików poliwęglanowych
Już od pocżątku dziewiętnastego wieku stosuje się w architekturze przeszklenia dachów, które mają na celu dporowadzenie jak najwięcej światła dziennego do wnętrz galerii handlowych, hal przemysłowych czy budynków mieszkalnych. Świetliki dachowe i przeszklenia nadają ponadto specyficzny klimat wnętrzom, gdyż światło naturalne wprowadza poczucie radości i bliskości z naturą. Szersza popularność przezroczystych płyt z poliwęglanu wynika z opracowania nowoczesnych systemów uszczelniających oraz mocowań, które dają możliwość tworzenia przeszklonych zadaszeń. Stosuje się to szczególnie w budowie ogrodów zimowych czy szklarni. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie na poddaszach tak zwanych świetlików, które oprócz tradycyjnych okien, będą dodatkowym żródłem światła. Takie solidne świetliki z poliwęglanu są doskonałym rozwiązeniem dla pracowni malarskich czy architektonicznych, gdzie światło dzienne jest kluczowe do uzyskania odpowiedniego efektu pracy. Niezwykła elastyczność i wytrzymałość poliwęglanu powoduje, że świetliki posłużą nam na długie, długie lata, zachowując swoje właściwości.
Dobre oświetlenie wnętrza jest bardzo ważne. Nowe technologie pozwalają na wprowadzanie światła nie tylko przez okna, ale również przez tak zwane świetliki poliwęglanowe. Są one niezwykle wytrzymałe, co pozwala nam również na stworzenie z nich na przykład ogrodów zimowych.