Sukienka na chrzest

Jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu dzieci jest dzień chrztu. Jest to wyjątkowa okazja do rodzinnego spotkania oraz wspólnego świętowania. Wiele osób decyduje się zaprosić do swojego domu czy restauracji najbliższych po uroczystości w kościele.  Ważnym elementem jest też strój, w jaki ubrany jest najmłodszy członek rodziny. 

Wybór sukienki na chrzciny

sukienki do chrztuZdarzają się takie parafie, w których proboszcz ma życzenie, aby dzieci były ubrane w szatki dostępne w sklepach z dewocjonaliami. Jeśli jednak Twój kościół nie stawia takich wymagań, warto obejrzeć w sklepach sukienki do chrztu. Są naprawdę przepiękne! Najczęściej zostały wykonane z miękkiej i certyfikowanej bawełny, która jest nie tylko wytrzymała, ale także wygodna dla wrażliwej skóry niemowlęcia. Często posiadają np. dekoracyjne obszycia na rękawach czy kokardkę na plecach. Te urocze dekoracje sprawiają, że ubranie nabiera wyjątkowego i eleganckiego charakteru pasującego do uroczystości. Cały zestaw warto uzupełnić dopasowanymi akcesoriami. Do najpopularniejszych należą skarpetki z ozdobnymi obszyciami zrobionymi np. z koronki. Będą się niezwykle efektownie prezentować do bucików niechodków, z których najczęściej korzystają niemowlęta. Jeśli pociecha zostanie ochrzczona w sezonie zimowym, warto także pamiętać o dodatkowym okryciu wierzchnim. W tej roli sprawdzi się świetnie kocyk z polaru minky czy kołderka. Ważne jest, aby w razie przegrzania się dziecka można było dodatkową warstwę szybko zdjąć. 

Choć opinie na temat strojów na chrzest bywają różne, najważniejsza jest osoba, która ma ten strój nosić w trakcie uroczystości. Przede wszystkim pamiętaj o wygodzie Twojej pociechy. Stres udziela się również i jej, dlatego warto zadbać o komfort oraz wygodę chrzczonego malucha.