Stosowanie szamponu w kostce

 

Szukając kosmetyków do pielęgnacji i mycia włosów możemy natrafić na taki produkt jak szampon w kostce. Jest to mydło, które od mydła do mycia rąk i ciała różni się składem. Z użyciem takiego produktu oczyszczanie włosów oraz skóry głowy jest bardzo proste i wydajne. Dobry szampon w kostce powinien być wytworzony z naturalnych składników.

Właściwości szamponu w postaci kostki

szampon w kostce cztery szpakiMówi się, że kto raz spróbuje szamponu w kostce ten prawdopodobnie nigdy nie będzie chciał wrócić do tego tradycyjnego zamkniętego w plastikowej butelce. Szampon w kostce Cztery Szpaki posiada w swoim składzie naturalne detergenty, które są odpowiedzialne za oczyszczanie i utrzymanie świeżości. Jest on delikatny dla włosów i posiada wiele substancji naturalnych. Jest to między innymi masło Shea, kakaowe oraz olejek z jojoba. Działają one odżywczo, łagodząco oraz regenerująco. Pomagają również utrzymać optymalne nawilżenie włosów oraz stanowią naturalną barierę ochronną. Zawiera również olej rycynowy, który zapobiega wypadaniu włosów oraz stymuluje ich porost. Działa wzmacniająco na cebulki włosów. Jest również pomocny w walce z łupieżem oraz innymi chorobami skóry głowy. Za świeży zapach szamponu odpowiadają różne olejki eteryczne. Posiadają one również właściwości antybakteryjne. Podczas użycia powstaje obfita i gęsta piana, która doskonale oczyszcza. Bez problemu się zmywa. Dzięki stosowaniu takiego szamponu nasze włosy będą uniesione u nasady i pełne blasku.

Mycie głowy przy pomocy mydła jest coraz częściej stosowanym sposobem. Taki szampon w kostce zapewnia dokładne oczyszczenie włosów oraz skóry głowy. Jego dużą zaletą jest to, że jest stworzony z produktów naturalnych, więc pielęgnacja jest o wiele delikatniejsza niż ta z użyciem zwykłego szamponu. Jest to również o wiele tańsze i bardziej ekologiczne rozwiązanie.