Stosowanie preparatów przeciwko odleżynom

Odleżyny powstają przede wszystkim u osób, które są przykute na stałe do wózka inwalidzkiego czy łóżka. Mechanizm powstawania odleżyn nie jest skomplikowany. W pewnych miejscach skóra jest stale narażona na ucisk. W związku z tym dochodzi do tego, że właśnie w tych miejscach krew nie jest w stanie przepływać na odpowiednim poziomie przez skórę.

Preparat do skóry narażonej na ucisk

PC 30Komórki skóry zostają niedotlenione i również niedożywione. W wyniku tego dochodzi do powstania zmian martwicowych. Rany zaczynają się otwierać, tworzą się bardzo bolesne owrzodzenia. Dlatego konieczne jest codzienne masowanie miejsc narażonych na stały ucisk. Chodzi o to, by pobudzić przepływ krwi w tych miejscach. Jeśli jednak już dojdzie do powstania odleżyn, to konieczne jest zastosowanie odpowiednich preparatów, aby rany mogły się zagoić. Na szczęście na polskim rynku jest ich całkiem sporo i każdy znajdzie coś odpowiedniego, co rzeczywiście będzie działać. Jednym z preparatów, który jest stosowany w przypadku odleżyn, jest PC 30 – preparat ten ma postać płynną, a jego zadaniem jest wzmocnienie skóry. Ważne jest to, by skóra stała się odporna na czynniki mechaniczne. Wszystko po to, by zapobiegać podrażnieniom oraz stanom zapalnym skóry. A te wcale nie zdarzają się tak rzadko. Już powstałe zmiany na skórze, które są spowodowane czynnikami mechanicznymi, także można leczyć za pomocą tego właśnie preparatu.

Środek stosowany jest także wtedy, kiedy dojdzie do uszkodzenia skóry przez czynniki chemiczne. Warto stosować preparat w oparzeniach pierwszego stopnia. Jak widać, zalet stosowania preparatu przeciwko odleżynom jest naprawdę sporo. Na pewno warto mieć taki środek w swojej apteczce i stosować go, kiedy dojdzie do jakichkolwiek uszkodzeń skóry i przerwania jej naturalnej ciągłości.