Sprzedawanie okien w moim mieście

Sprzedaż zawsze była czymś, w czym czułem się jak ryba w wodzie. Praca w sklepie większości ludzi kojarzy się z nudą i bezczynnym staniem przy kasie. Ja jednak zawsze lubiłem dogłębnie poznać sprzedawany produkt, nauczyć się skąd bierze się jego cena, jakie są jego właściwości.

Okna są potrzebne

oknaOstatnimi czasy pracuję w sklepie, który sprzedaje okna PCV. Nie jest to faktycznie praca, w której na co dzień czuć adrenalinę i szybkie tempo życia, ale mimo to można się w tym z powodzeniem odnajdywać. Okna ma w domu każdy człowiek, są w każdej firmie, w każdym zakładzie pracy. Okna są czymś, czego potrzebuje każdy człowiek, niezależnie od tego gdzie mieszka i czym się zajmuje. Dlatego ruch w tego typu sklepach do małych nie należy. Tutaj w Katowicach konkurencja jest dość duża, ale zapotrzebowanie nadal znacznie przewyższa podaż. Oczywiście póki co jest to dla nas korzystne, ale nie łudzimy się, że będzie to trwało w nieskończoność. W końcu ludzie wyczują jak dobrym biznesem w obecnych czasach są okna, i prędzej czy później czas naszej hossy się zakończy. Sklep z oknami będzie można znaleźć na każdej ulicy i wówczas zaczną się chude lata. Póki co jednak korzystamy z tego, co jest. Nie jest ciężko poznać rynek okien. Producentów nie ma wcale aż tak wielu, z kolei dobre okna PCV rozchodzą się niemalże na pniu. Nie ma dnia, w którym klienci nie podeszliby do mnie i nie spytali czy są okna jakiegoś konkretnego producenta, których oczywiście u nas nie ma, więc zamiast tego biorą coś innego, co również pasuje do ich potrzeb. Oczywiście muszę znać ich potrzeby i oferowane produkty by coś do nich dopasować, i to jest właśnie ta część pracy, którą lubię najbardziej.

Mogę wówczas wykazać się całą swoją wiedzą na temat okien, i sprawić, że klienci dostaną dokładnie to, czego potrzebują.

Więcej na http://www.adex-okna.pl