Specjalistyczne wagi przemysłowe

W wielu procesach zachodzących w zakładach potrzebna jest stała kontrola masy. Dotyczy to w szczególności procesów logistycznych związanych z odbiorem dostaw czy ich wydawaniem. W przypadku samochodów ciężarowych, które mogą przewozić towar konieczna jest ciągła kontrola ich masy. Tylko w ten sposób można określić ile towaru zostało wydane lub przywiezione. Do tego celu należy stosować odpowiednie narzędzie pomiarowe to umożliwiające.

Wagi stosowane w przemyśle

najazdowa waga przemysłowaTych na rynku nie brakuje. Jednym z nich jest najazdowa waga przemysłowa, która umożliwia pomiar masy samochodu bez towaru, a następnie z towarem. Różnica we wskazaniu oznacza ilość ładunku na pace. Dzięki temu można bez problemu określić poszczególny model rozliczenia. Tego typu rozwiązanie jest często stosowane na przykład w składach węgla, gdzie przyjeżdżają różne pojazdy. Warto wspomnieć, że waga musi mieć odpowiednie parametry. Przede wszystkim mowa tutaj o dokładności czy górnym zakresie maksymalnym. Niektóre wagi cechują się konstrukcją, która umożliwia ich łatwe przemieszczanie. W takim przypadku nie jest konieczne pozyskanie pozwolenia na budowę. Sama konstrukcja składa się przeważnie z metalowych profili, które powinny być odpowiednio zabezpieczone antykorozyjnie. Bardzo często wagi najazdowe znajdują się bowiem w przestrzeni otwartej, gdzie są narażone na oddziaływanie deszczu, skrajnych temperatur czy bezpośrednie promieniowanie słoneczne.

W zależności od wybranego modelu może różnić się również długość najazdów to znaczy profili, które nakierowują pojazd na platformę, gdzie następuje właściwe ważenie. Jak widać obecnie dostępnych jest wiele różnych rozwiązań, z których skorzystać może osoba zainteresowana. Dzięki temu możliwe jest odpowiednie dobranie modelu do potrzeb. Jest to niezwykle ważne dla wszystkich zainteresowanych zarówno zarządców czy użytkowników.