Skąd uczniowie wiedzieli czym są kody 2d?

Czasami lubię zaskoczyć moich uczniów zupełnie nie spodziewanym gościem. Dzisiaj był nim sam Mariusz, właściciel firmy która zajmowała się taką branżą jak druk kodów, oraz współpracą logistyczną z firmami kurierskimi.

Kody 2D i szeroka wiedza uczniów na ich temat

kody 2D

Przede wszystkim opowiedział o tym jak się odbywa druk kodów, dlaczego jest on taki ważny i czego mogą się dzieci od niego nauczyć. Na początku myślały, że to żart, ponieważ druk kodów nie brzmiał poważnie. Zmieniło się to diametralnie, kiedy zaczął opowiadać o tym, czym są kody 2d. Sytuacja się zmieniła, ponieważ wielu uczniów wiedziało doskonale czym są kody 2d. Zaczęli podawać jeden przez drugiego jakieś przykłady. Widzieli kody 2d głównie na wszelkich opakowaniach, na grach komputerowych, na produktach żywieniowych, nawet na meblach. Mariusz był bardzo zadowolony z aktywności moich uczniów, powiedział po zajęciach, że są bardzo bystrą grupą młodych ludzi. Mnie to oczywiście zachwyciło i postanowiłem nie rezygnować z takich edukacyjnych spotkań wychowawczych. A wracając jeszcze do spotkania, to muszę powiedzieć, że kolejną rzeczą były etykiety logistyczne. Tutaj zupełnie Mariusz zgłupiał, bo był przekonany, że opowie coś nowego, ciekawego, ale wszystkie moje dzieci wiedziały czym są etykiety logistyczne i znowu podawały przykłady. Słuchał pełny uwagi moich podopiecznych. Jeden z moich uczniów mówił, że etykiety logistyczne są bardzo przydatne, kiedy się pracuje w sklepie internetowym. Tutaj oczywiście nasz gość przytaknął.

Co więcej mówił jeszcze o takich wynalazkach jak etykiety usuwalne. Podzielił je według kategorii i znowu nie zaskoczył moich uczniów, którzy sami wiedzieli czym są etykiety usuwalne. Ponad to znali etykiety foliowe. No cóż, mój gość na koniec sam zaczął klaskać z uznaniem.

Oczywiście jeśli kogoś interesuje kilka ciekawych informacji na temat kodów 2D warto zajrzeć na – www.primera.com.pl