Samochód z OC sprawcy i wypożyczalnia samochodów

W mojej rodzinie był ostatnio wypadek samochodowy. To znaczy może tak naprawdę to była po prostu kolizja drogowa jednak w skutek tej kolizji mój kuzyn miał tak zniszczone auto, że nie mógł nim jeździć. Tak naprawdę auto nadawało się tylko i wyłącznie na złom. Kuzyn pojechał do Gdańska w celach służbowych.

Wypożyczalnia samochodów miała nowe auta

wypożyczalnia samochodów osobowychTak naprawdę to kuzyn jeździł do trójmiasta przynajmniej raz w tygodniu przez okres kilku lat i jak do tej pory nic mu się nie stało. Mimo, że podróżował tam służbowo to jeździł samochodem prywatnym. I właśnie niedawno doszło do tej kolizji. Kuzyn stwierdził, że jeśli samochód byłby w stanie jeździć to po prostu wróciłby nim do domu. Jednak auto nie nadawało się już do niczego. Kolizja ta nie była także z jego winy. Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Bo patrzeć po samochodach wyglądało to poważnie. Kuzyn wiedział, że przysługuje mu samochód z OC sprawcy, kiedyś przysługiwało tylko na samochody służbowe. Teraz jednak trochę zmieniły się przepisy i nie ma problemu by takie auto otrzymać. Niedaleko miejsca kolizji znajdowała się wypożyczalnia aut i tam jak najszybciej się udał. Ta wypożyczalnia samochodów osobowych była naprawdę świetnie wyposażona. Kuzyn myślał, że taka wypożyczalnia samochodów osobowych składa się głównie z jakiś starych samochodów z dużym przebiegiem. Okazało się jednak, że wypożyczalnia samochodów składała się praktycznie z nowych aut. Oczywiście najwięcej było małych samochodów, ale on jeździł sam i taki samochód całkowicie mu wystarczył.

Tak naprawdę dopiero na przykładzie kuzyna dowiedziałam się tego, że po takiej kolizji należy się auto z OC sprawcy. Dobrze to wiedzieć, bo sama jestem kierowcą. Kuzyna auto nie dało się już naprawić po prostu otrzymał wypłatę za całkowitą szkodę swojego pojazdu.

Czytaj więcej na: wypożyczalnia samochodów osobowych w Gdańsku – rentito.pl