Różne karmy dla królików

Jeśli decydujemy się na przygarnięcie pod swój dach nowego lokatora powinniśmy najpierw dowiedzieć nieco więcej o jego potrzebach oraz o tym, jakie obowiązki będą na nas spoczywać. Tak jest w przypadku każdego zwierzaka, nieważne czy jest to psiak, kociak czy mniejsze zwierzątko jak królik, fretka, chomik czy myszka – zawsze trzeba być dobrze przygotowanym

Jakie karmy będzie najlepsze dla królików miniaturek?

karma dla królikaJeśli zdecydujemy się na mniejsze zwierzątko, musimy najpierw dowiedzieć się, jakie będą wymagania w jego opiece. Takie zwierzaka zazwyczaj potrzebują klatki, które będzie do nich pasować – wielkościa, ale także grubością drutów czy siatki. Małe zwierzaki niekiedy chowane są bezklatkowo, co jest najbardziej trafnym podejście, jednak musimy się dobrze do niego przygotować. Trzeba stworzyć bezpieczne warunki dla małych przyjaciół. Jak to zrobić? Należy zabezpieczyć wszystkie niebezpieczne rzeczy dla zwierzaków, przede wszystkim wszystkie kable powinny być zabezpieczone. A jak karma dla królika będzie najlepsza? Warto wybierać przede wszystkim naturalne pożywienie. Sprawdzą się zarówno granulaty, jak i mieszanki składające się z różnych nasion. W przypadku nasion trzeba zwrócić uwagę na zawarte proporcje. Jeśli chodzi o karmę w granulacie także powinniśmy sprawdzić jej skład – powinien być w miarę prosty i składać się ze zdrowych komponentów. Dodatkowo zwierzaki muszą dostawać naturalne jedzenie, czyli warzywa i owoce, a także siano i niektóre liście, gałązki do obgryzania, trawę.

Bardzo ważne są także wizyty u weterynarza. W gabinecie weterynaryjnym możemy także zasięgnąć porady odnoście żywienia naszego nowego małego przyjaciela. Karma dla królika jest dostępna we wszystkich sklepach zoologicznych stacjonarnych, ale także tych internetowych.