Rozdzielnice marki PCE

W specjalistycznych sklepach elektrycznych znajdziemy przeróżne urządzenia, które można stosować w domu, ale przede wszystkim wykorzystywane są na placach budowy czy w przypadku konieczności poboru dużej ilości energii elektrycznej.

Czy rozdzielnica budowlana jest bezpieczna?

rozdzielnica budowlana pceEnergię elektryczną zawsze pobieramy z gniazdka, które znajdziemy w każdym budynku. Jednak poza nim może być z tym problem, szczególnie jeżeli planujemy wykonać budowę domu. W takiej sytuacji jednym rozwiązaniem jest rozdzielnica budowlana PCE, która pozwala na rozdzielenie prądu z jednego źródła na kilka lub nawet kilkanaście gniazdek. Jest to bezpieczny i sprawdzony sposób na dzielenie napięcia z dozwolonymi praktykami. Są one wykonane z materiałów na bazie poliestru termoutwardzanego, który cechuje się dużą wytrzymałością i odpornością na czynniki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg, mróz czy słońce. Innym materiałem jest metalowa blacha i odpowiedniej wytrzymałości, która jest już znacznie tańsza niż poprzedni materiał. W niewielkich modelach przenośnych rozdzielnic stosowane są często obudowy z tworzywa sztucznego, które jest najmniej odporne, ale jest też najtańsze. Rozdzielnice budowlane różnią się między sobą nie tylko rodzajem obudowy, ale także ilością gniazdek, obsługiwanym napięciem czy rodzajem. W sprzedaży znajdziemy rozdzielnice stacjonarne z fundamentem lub przenośne modele, które jak sama nazwa mówi, można stosować w dowolnym miejscu. Przeważnie ilość gniazdek jest związana z mocą napięcia.

Bez wątpienia rozdzielnice budowlane są bezpieczne, gdyż posiadają wbudowane odpowiednie zabezpieczenia przez porażeniem energią elektryczną czy spięciem w obwodach odbiorczych. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie z uwagi na parametry techniczne.