Rodzaje koszul jeździeckich konkursowych

 

Ubiór konkursowy zazwyczaj różni się od tego, który zakłada się na treningach. Powinien on zwracać uwagę, być zarówno estetyczny, jak i funkcjonalny, czyli wygodny. W przypadku wyboru konkursowych koszul należy wziąć jeszcze jeden, ważny aspekt pod uwagę, a mianowicie warunki pogodowe. Jaki model więc wybrać?

Damskie koszule jeździeckie – jaką wybrać?

koszula jeździecka konkursowaZalecane jest, aby koszulka jeździecka były wykonana z dobrej jakości materiału, który oddycha. Konkursowa jazda konna bywa wymagająca, a ponadto stresująca, dlatego też warto postawić na tkaniny, na których to nie będą widoczne ślady potu. Dodatkowo niekiedy jedną z przeszkód pojawiających się na konkursach stanowi rów z wodą, przez który to koń musi przeskoczyć, co może grozić niechybnym ochlapaniem jeźdźca, dlatego też koszulki te powinny schnąć w błyskawicznym tempie. Ze względu na warunki pogodowe można zdecydować się na koszulę: typu bezrękawnik lub na krótki bądź długi rękaw. Wiadomym jest, że w chłodniejsze dni najlepiej sprawdzi się designerska koszula jeździecka konkursowa zakrywająca całe ręce, natomiast w upały – ta na krótki rękaw, która ochroni ramiona przed mocnym słońcem, a zarazem nie będzie w niej za gorąco. Konkursowy, jeździecki dress code dopuszcza ubiór zarówno gładkich modeli koszul, jak i tych prążkowanych czy też kolorowych. Dla Pań chcących poczuć się kobieco oraz pewnie polecany jest na przykład wybór różowej koszuli ze subtelną siateczką, odsłaniającą obojczyki lub plecy.

Koszule jeździeckie na konkurs powinny być przede wszystkim przyjemne dla skóry, wygodne, a także komfortowe podczas jazdy. Oczywiście ich wygląd też jest ważny, aby po ukończonym turnieju jeździeckim nadal nienagannie się prezentowały. Należy pamiętać, że nie mogą one w żaden sposób krępować ruchów ciała!