Psi fryzjer, podstawowe kompetencje

 

Jakich zabiegów możemy oczekiwać w salonach dla naszych czworonożnych przyjaciół? Być może niektórzy z Was będą zaskoczeni mnogością zabiegów jakie Wam zaproponuję, jednak pamiętajcie, że należy dbać o naszych pupili, poprzez odpowiednią pielęgnację.

Zabiegi pielęgnacyjne dla psów

psi fryzjer pracujący w WarszawieZacznijmy od tego, że psi fryzjer pracujący w Warszawie powinien być oczywiście osobą, która kocha zwierzęta. To bardzo ważne, aby fryzjer miał odpowiednie podejście do zwierząt, aby rozumiał ich potrzeby oraz potrafił uspokoić, często zdenerwowane psiaki, które pierwszy raz przyszły na zabieg. Obecnie kładzie się coraz większy nacisk na wykształcenie osób pracujących ze zwierzętami, tak aby potrafiły odczytać ich uczucia i potrzeby. Przejdźmy do rzeczy, na początek pielęgnacja. Zabiegom pielęgnacyjnym powinny być poddawane wszystkie psy niezależnie od rasy oraz długości sierści. To właśnie długość sierści dyktuje częstotliwość pielęgnacji. Najmniej wymagające są krótkowłose psiaki, a najbardziej długowłose. Psom należy wyczesywać włosy, sierść dzięki czemu zacznie rosnąć nowa, silniejsza. Pieska w salonie dla psów, można również wykąpać, choć nie wszystkie psy to lubią, to właśnie stworzenie bezpiecznej atmosfery pomaga w stresujących sytuacjach. Psi fryzjer zazwyczaj posiada w swojej ofercie czyszczenie uszu, zębów, przycinanie pazurów, czy usuwanie insektów. Właściwa pielęgnacja ma naprawdę bardzo korzystny wpływ na zdrowie naszego czworonoga.

Na koniec profesjonalne strzyżenie, które pozwala utrzymać sierść psiaka w ryzach, fryzjer potrafi w fachowy sposób przystrzyc psa, niezależnie od długości sierści. Wybierając się do psiego fryzjera koniecznie zdecydujcie się na osobę, która wzbudza Wasze zaufanie oraz Waszego psa. Kompetentna osoba na takim stanowisku pozwoli poczuć się Waszemu pupilowi bezpiecznie i komfortowo.