Przewaga ścianek z materiału nad papierowymi

Ścianki wystawowe to elementy, które narażone są na uszkodzenia spowodowane zamieszaniem, jakie zwykle panuje na targach. Obecnie stosuje się Kilka różnych rodzajów tych elementów, które różnią się materiałami, z jakich je wykonano. Najstarszym i nadal obecnym rodzajem są takie, które wykonane zostały z papieru. Jednak ustępują one miejsca materiałowym, które coraz chętniej wybierane są z kilku względów.

Odporne ścianki z materiału

ścianki materiałowePrzede wszystkim ścianki materiałowe chętniej wybierają stali bywalcy targów. Są one cenione głównie za swoją trwałość. Te, które wykonywane są z papieru bardzo łatwo przedrzeć lub nieopatrznie wygiąć. W ten sposób tracą one walory estetyczne i zazwyczaj należy je wymienić. Natomiast materiał, z którego produkuje się pokrycia na stelaże wystawiennicze, jest bardzo elastyczny. Do tego nie trzeba martwić się o zagniecenia, gdyż jest cały czas napięty, więc żadnych nie widać po rozłożeniu. Papier trudno utrzymać w czystości. O ile ten o śliskiej powierzchni można z grubsza przeczyścić z kurzu, to poważniejsze zabrudzenia są nie do wywabienia. Natomiast w przypadku tekstyliów, wystarczy wrzucić je do pralki i wyprać według zaleceń producenta. Nie należy bać się przy tym o jakość nadruku, gdyż wysokiej jakości ścianki z materiału wytrzymują nie tylko kontakt z wodą i detergentami, ale też są odporne na działanie promieni UV. 

Od lat wystawcy na targach coraz chętniej sięgają po ścianki wykonane z tekstyliów. Są one produktami o dużo lepszej wytrzymałości niż te, które zostały zrobione z papieru. Dzięki temu nie są tak podatne na uszkodzenia i zabrudzenia, można ich też bez obaw używać na zewnątrz. W razie powstania plam, wystarczy wrzucić je do pralki. Nie trzeba ich też prasować, aby wyglądały dobrze.