Prostota gaśnicy

Gaśnice są sprzętem służącym do gaszenia drobnych pożarów lub tych dopiero rozpoczynających się. Zgodnie z przepisami każdy samochód powinien być wyposażony w jedną działającą gaśnicę. Każda gaśnica jednakże, tak jak większość rzeczy, ma swoją datę przydatności.

W Łodzi są dobre gaśnice

gaśnice łódzkiePosiadanie takiej, w której data używalności dawno minęła jest nie tylko niezgodne z prawem, ale i niebezpieczne. Gaśnice dzielą się na różne rodzaje i trzeba zwracać szczególną uwagę, czy ta, znajdująca się w naszych rękach pomoże w powstrzymaniu problemu czy tylko go nasili. Dla przykładu gaśnic wodnych nie wolno używać przy płonących rzeczach elektrycznych, ponieważ oprócz wspomnianych szkód można również zrobić krzywdę samemu sobie. Oprócz gaśnic wodnych możemy wymienić też śniegowe i piankowe. Używanie tego sprzętu jest bardzo proste chociaż trzeba zwrócić uwagę jaki rodzaj dokładnie znajduje się w naszych rękach. Gaśnice piankowe trzeba trzymać zawsze pionowo. Jeśli znajdować się ona będzie w innej pozycji to w niczym nam nie pomoże. Pierwszym krokiem jest zerwanie plomby, która zabezpiecza gaśnice przed przypadkowym uruchomieniem jej, a następnie wciśnięcie zbijaka i odczekanie kilku sekund, nie wolno używać jej od razu, ponieważ inaczej otrzymamy mniej produktu niż powinniśmy. Potem możemy już spokojnie zabrać się za gaszenie ognia. Nie ma znaczenia z jakiego miasta, województwa czy kraju zaopatrzymy się w ten sprzęt. Zarówno gaśnice łódzkie jak i mazowieckie czy nawet niemieckie będą działać w dokładnie ten sam sposób.

Jedyną różnicą jaką możemy odczuć przy kupowaniu ich jest cena i język, w którym napisana jest instrukcja obsługi. Obecność gaśnicy w miejscu naszego pobytu zawsze daje większa szansę na zniwelowanie problemu w samym jego zalążku.