Proste i tanie odrobaczanie psa

Nasz czworonożny przyjaciel lubi swobodne spacery, zabawę z innymi psami i bieganie po łące. W czasie rekreacji na świeżym powietrzu nie trudno o złapanie pasożyta, który w konsekwencji może przyczynić się do powstania groźnych chorób zwierzęcych. Wiele drobnoustrojów może infekować także właścicieli psów. Dlatego tak ważne jest systematyczne odrobaczanie zwierząt domowych. 

Zabezpieczenie psów przed pasożytami

odrobaczanie psaOdrobaczanie można przeprowadzić samemu, w warunkach domowych, lub podczas wizyty u weterynarza. Na pierwszy raz warto zasięgnąć porady specjalisty, a z czasem można samemu zaopatrzyć się w skuteczne leki na pasożyty. Odrobaczanie psa można wykonać o dowolnej porze roku. Jeśli pupil mieszka w domu ze swoim panem, tym bardziej trzeba przestrzegać higieny i systematycznie odrobaczać pieska. Ma to na celu eliminację groźnych bakterii, wirusów i pasożytów, które łatwo przechodzą z psa na człowieka. Także psy pilnujące domu powinny mieć komplet aktualnych szczepień, badań i zabiegów takich, jak odrobaczanie. Istnieje wiele środków, które można podawać samodzielnie zwierzętom. Preparaty na groźne mikroorganizmy dobrze wchłaniają się drogą pokarmową, więc można dodawać je do psiej karmy. Środki odrobaczające mają niewygórowane ceny, lecz różnią się w zależności od rasy zwierzęcia. Warto sprawdzić, jakie preparaty będą najlepsze dla naszego czworonoga. Dawkowanie uzależnione jest od wieku, wagi, trybu życia, hodowli.

Najlepszą obroną przed zwierzęcymi chorobami i pasożytami, jest odrobaczanie. Można je wykonać w gabinecie weterynaryjnym, zamówić wizytę domową lub samemu zaaplikować dobrze dopasowany środek. Podczas wyboru metody odrobaczania bierzemy pod uwagę wiek psa, wagę, tryb życia i rasę. Zabezpieczenie psa należy wykonywać systematycznie.