Projekty hoteli i domów

Moja koleżanka zamówiła projekt swojego wymarzonego domu. Określiła wszystko dokładnie jak ma wyglądać. Nie chciała posługiwać się gotowymi już projektami. Chciała po prostu by jej dom był wyjątkowy i dopasowany do jej potrzeb.

Projekty hoteli wykonane przez biuro

projekty hoteliInteresowały ją przede wszystkim nowoczesne domy parterowe, których nie ma tak naprawdę w okolicy jej działki. Taki nowoczesne domy projekty były dość drogie. Jednak koleżanka twierdziła, że dom buduje się raz w życiu i nie można na wszystkim oszczędzać. Zresztą razem z mężem nie musieli bardzo oszczędzać na tej budowie gdyż rodzice obiecali im pomoc finansową. Stwierdzili, że oczywiście nie pokryją wszystkich kosztów, ale dadzą tyle ile będą mogli. Biorąc pod uwagę fakt, że obydwoje pochodzili z dobrze sytuowanych domów myślę, że nie będą potrzebowali dużego kredytu na trzydzieści lat. Koleżanka wybrała biuro projektowe Wrocław, które to mieściło się niedaleko jej pracy. W sumie biuro to słynęło z tego, że ma piękne projekty hoteli jednak koleżanka uważała, ze skoro potrafią zaprojektować hotel to i dom będą potrafili. Takie projekty budynków Wrocław to w sumie bardzo opłacalne zajęcie. Przecież jeden taki projekt może kosztować naprawdę dużo. A jak się okazuje takie biura projektowe cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem. Koleżanka chciała by jej dom był idealny i ekologiczny. Chciała zastosować podczas budowy wiele ekologicznych rozwiązań. Wiadomo, że takie właśnie rozwiązania są dużo droższe niż normalne, jednak podczas użytkowania koszty te zwracają się.

Zresztą niektóre są w części finansowane przez urzędy. Koleżanka chciała by na przykład była zastosowana pompa ciepła. Była to dla niej sprawa priorytetowa. Mąż koleżanki chciał natomiast by na dachu domu rozmieszczone były lampy solarne, które pomogą zaoszczędzić energię.