Prędkość osiągana przez skutery dla osób niepełnosprawnych

 

Skutery dla osób niepełnosprawnych oraz dla seniorów mających problem z poruszaniem się mają wiele różnych zalet. Na pewno umożliwiają one znacznie szybsze poruszanie niż w przypadku elektrycznych wózków inwalidzkich. Zazwyczaj skuter inwalidzki osiąga maksymalną prędkość 15 km/h.

Ładowanie skutera inwalidzkiego prądem elektrycznym

skuter inwalidzki elektryczny używanyWbrew pozorom dla osoby starszej jest to duża prędkość i bez problemu szybko dotrze do sklepu, lekarza czy parku. Duże odległości mogą być pokonywane za pomocą skutera elektrycznego w stosunkowo krótkim czasie. Jest to funkcja bardzo ważna dla osób, które pomimo wieku albo niepełnosprawności ruchowej nadal pozostają aktywne zawodowo i towarzysko. Bez problemu będą mogły na skuterze dotrzeć do swojej pracy czy też na spotkanie z przyjaciółmi. Taki skuter inwalidzki elektryczny używany można kupić nawet przez internet. Jeśli chodzi o skutery używane, warto wcześniej sprawdzić osobiście ich stan oraz to jak działają. Najczęściej są to skutery sprowadzane z zagranicy – Niemiec, Wielkiej Brytanii i innych krajów. Większość z nich to skutery w naprawdę dobrym stanie, w które warto zainwestować – tym bardziej, że są tańsze od całkowicie nowych maszyn. Oprócz tego skuter inwalidzki jest rozwiązaniem wygodnym, uniwersalnym, a oprócz tego łatwym w obsłudze i utrzymaniu. Nie trzeba w jakiś szczególny sposób dbać, konserwować urządzenia. Skuter kiedy nie jest używany powinien zostać naładowany przy pomocy prądu elektrycznego. Nie nastręcza to żadnych trudności.

Wystarczy podpiąć skuter do gniazdka elektrycznego i poczekać na jego pełne naładowanie. Nawet osoby z ograniczoną sprawnością ruchową mogą sobie bez problemu poradzić z ładowaniem skutera i jego prowadzeniem. Na pewno jest to rozwiązanie, które spodoba się niejednej osobie starszej czy niepełnosprawnej.