Praca dla opiekunek

Każdy kto ma kogoś bliskiego w podeszłym wieku, wie jak czasem ciężko się opiekować taką osobą. Seniorzy bywają uparci, wymagający, ale też praca z nimi wymaga dużego zaangażowania i empatii. Pomimo tego, na rynku nie brakuje zawodowych opiekunów.

Czym się zajmują opiekunki w Niemczech?

opiekunka w niemczechOpieka nad drugą osobą, szczególnie taką która nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować wymaga poczucia odpowiedzialności, posiadania empatii czy zwykłego zaangażowania się w wykonywane obowiązki. Opiekunka w Niemczech zajmuje się najczęściej obłożnie chorym seniorem, za którego trzeba wykonać wszystkie czynności. Opiekunki muszą taką osobę umyć, ubrać, nakarmić czy podać leki. Jeżeli mieszka ona razem z podopiecznym, to także musi ona sprzątać, gotować czy prasować, więc prowadzić gospodarstwo domowe. Nie jest to łatwa praca tym bardziej, że opieka odbywa się przez dwadzieścia cztery godziny na dobę i najczęściej siedem dni w tygodniu. Ponadto sprawowanie opieki nad seniorem mieszkającym u naszego zachodniego sąsiada, wiąże się z koniecznością wyjazdów nawet na kilka tygodni, a nie każdy jest na to gotowy. Rozłąka z bliskimi jest dla wielu opiekunek dużą przeszkodą, jednakże dla tych, które się zdecydują czeka wysoka pensja, rekompensująca wszelkie niedogodności związane z charakterem pracy. Pracę tego typu można samodzielnie szukać w internecie, pytać wśród znajomych, którzy już tam pracują lub udać się do agencji pracy oferującej posady w Niemczech. Jest to praca legalna i na umowę.

Każdego roku do pracy w Niemczech w charakterze opiekunek, wyjeżdża kilka tysięcy osób. Najczęściej są to kobiety w wieku od czterdziestu pięciu do nawet sześćdziesięciu lat. Takie osoby mogą sobie pozwolić na długi wyjazd, gdyż dzieci maja najczęściej już dorosłe.