Posadzki żywiczne – jak się sprawdzają w domu

Posadzki żywiczne to raczej rozwiązanie, które kojarzy się nam z różnego rodzaju obiektami przemysłowymi nie natomiast z zastosowaniem w obiektach mieszkaniowych. I w zasadzie trudno mieć pretensje o taki sposób postrzeganie posadzek żywicznych, ponieważ rzeczywiście początkowo spotykaliśmy je głównie w różnego rodzaju magazynach czy halach. Dziś jednak tego typu posadzki wkraczają do domów i to z naprawdę dobrym skutkiem.

Wykorzystanie posadzek żywicznych w obiektach mieszkaniowych

posadzki żywiczne wrocławPosadzki żywiczne, jak sama nazwa nam to wskazuje to posadzki, które wykonuje się z żywicy, głownie epoksydowej choć nie tylko. Zaletą takiej techniki jest fakt, że żywica może zostać dowolnie zabarwiona, a co za tym idzie że podłoga może być w praktycznie każdym kolorze, co umożliwia dostosowanie jej do praktycznie każdej aranżacji. To własnie ten czynnik zadecydował o tym, że posadzki żywiczne zaczęły być stosowane we wnętrzach mieszkań i domów. Zaletą okazał się także fakt, podłoga z żywicy tworzy jedną taflę, bez jakichkolwiek łączeń dzięki czemu optycznie ona powiększa pomieszczenie, co jest szczególnie korzystne w przypadku małego metrażu. Choć to przede wszystkim względy wizualne wpłynęły na to, że posadzki żywiczne zaczęto stosować w domach i mieszkaniach to warto tutaj także powiedzieć o tym, ze posadzki tego typu są ładne do utrzymania w czystości a co za tym idzie także i wygodne oraz, że są one odporne na działanie wilgoci czy środków chemicznych, dzięki czemu sprawdzają się dobrze w łazience czy kuchni. Minusem jednak est tu cena, dla przykładu posadzki żywiczne wrocław mogą być nawet i o połowę droższe niż posadzki drewniane, co może skutecznie zniechęcić. Czy zatem warto?

Posadzki żywiczne to na pewno ciekawa propozycja, dzięki której będzie można stworzyć oryginalną i praktyczną aranżację, niemniej należy się liczyć z tym, że koszt takiej posadzki jest dość wysoki w związku z czym nie każdy musi uznać, że takie rozwiązanie jest dla niego korzystne.