Pomysły na szyldy reklamowe

Szyld reklamowy jest podstawą jeśli chodzi o reklamę zewnętrzną firmy. Nie może zatem zabraknąć go nad drzwiami lokalu. Jakie mamy możliwości jeśli chodzi o dzisiejsze szyldy reklamowe? Obecnie wybór jest szeroki nie tylko jeśli chodzi o jego wygląd ale także zastosowany materiał do jego wykonania.

Szyldy reklamowe płaskie i wypukłe

Szyldy reklamowePodstawowym wyborem dziś jest określenie czy szyld ma być wykonany tradycyjnym sposobem nadruku na płaską powierzchnię czy ma być on bardziej wyszukany. Podstawowym materiałem do produkcji szyldów są tworzywa sztuczne jak polichlorek winylu, polipropylen czy plexi. Są one najtańsze, a druk na takich materiałach nie jest kosztowny i stosunkowo trwały. Nieco droższym jednak bardziej efektownym rozwiązaniem jest Dibond, czyli szyldy reklamowe wykonane z wielowarstwowych płyt aluminiowych, na których nie nanosi się nadruku, tylko nazwę firmy wycina się za pomocą komputerowej frezarki. Taki szyld jest nie tylko bardziej prestiżowy, ale także trwalszy. Jednak najskuteczniejszej i najlepszej jakości szyldy reklamowe w Poznaniu wykonuje się w technologii 3D. Trójwymiarowe litery wykonuje się np. z styroduru czyli polistyrenu ekstrudowany,bądź z tworzyw sztucznych. Możliwe jest do dodatkowego wzmocnienia efektu zastosowanie np. folii odblaskowej czy też podświetlenia. Szyldy reklamowe mogą być mocowane bezpośrednio do ściany, bądź przymocowane za pomocą konstrukcji stalowej, dzięki czemu uzyskuje się szyld dwustronny.

Poza popularnymi materiałami do wykonania szyldów jakim są tworzywa sztuczne czy płyty aluminiowe, równie popularne jest drewno. Szczególnie w przypadku restauracji, często wykonuje się wypukłe szyldy z drewna. W dużym stopniu, materiał jaki zastosujemy zależy od naszych możliwości budżetowych.