Podziemny zbiornik na deszczówkę

Już od dawna marzył mi się dom z ogrodem, nie tylko ze względu na to że cała moja rodzina kocha i szanuje zwierzęta, ponieważ posiadamy dwa psy, ale też dla ogrodu. Kiedyś nie przywiązywałam aż takiej uwagi do dobrodziejstwa jakim jest roślinność, ale z czasem weszło mi to w krew i stało się moją odskocznią od spraw codziennych – stresu w pracy, problemów w domu. 

 Zbiorniki na wodę opadową budowane pod ziemią

podziemny zbiornik na deszczówkęKiedy wpadłam w wir prac ogrodowych dużo interesowałam się jak sprawić by mój zielony raj był najpiękniejszy, pomyślałam wtedy z mężem aby budując nasz dom wykonać jeszcze jedno rozwiązanie technologiczne – podziemny zbiornik na deszczówkę. Dużo czytałam o właściwościach takiej wody, jej gromadzenie pozwoliłoby nam na sporą oszczędność oraz umożliwiło jej wykorzystanie w pracach nie tylko ogrodowych. Woda deszczowa oprócz tego że pochodzi z opadu i lecąc przez warstwy atmosfery zawiera w sobie spore ilości azotu, tlenu i dwutlenku węgla zawiera też dużo ważnych i niezbędnych minerałów. Ph takiej wody oscyluje w granicach 6, a jej kwasowy charakter sprzyja wielu gatunkom roślin, a przy wykorzystaniu jej do celów gospodarczych, np. prania – nie powoduje korozji. Nasz podziemny zbiornik na deszczówkę zaprojektowany został tak aby był mało widoczny, ale też tak aby dostęp do niego był prosty i wygodny.

 Podsumowując, inwestując w budowę warto wziąć pod uwagę inwestycje jaką jest podziemny zbiornik na deszczówkę. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie , które bardzo szybko się zwraca i daje możliwość innego spojrzenia w dzisiejszych czasach na ekologię. Jest to rozwiązanie wydajne bo wody tej możemy używać zarówno w ogrodzie, w gospodarstwie domowym , do mycia samochodów etc. Nie jest ona jedynie zdatna do picia. Taki podziemny zbiornik na deszczówkę ma swoje uzasadnienie i jest przyjazny środowisku – bo w zgodzie z naturą użytkujemy to co ona daje nam, czasem w nadmiarze.