Podział samochodów ciężarowych do transportu HDS

Transport ciężarowy kojarzy się wielu osobom przede wszystkim z prostymi samochodami ciężarowymi, w których przewozi się różne materiały. Aby jednak cokolwiek załadować na taki samochód, potrzeba dodatkowo koparki lub dźwigu.

Dźwigi do użytku ogólnego, wycinki leśnej i inne

transport ciężarowy gdańskW ten sposób potrzebne są aż dwa urządzenia, które przecież mogą nie zmieścić się na małym placu budowy. W związku z tym powstało zupełnie nowe rozwiązanie, które staje się popularne w całej Polsce. Mowa o transporcie HDS. Jest to transport, który w jednym urządzeniu łączy zarówno funkcje samochodu ciężarowego jak i dźwigu. Wiadomo, że jest wiele rodzajów dźwigów HDS. Można je dzielić ze względu na to, jakie podwozie posiadają, jaki jest zasięg ramienia hydraulicznego, udźwig czy też ze względu na to, jaki osprzęt posiada dane urządzenie. Taki transport ciężarowy gdańsk ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim oszczędza czas i miejsce. Zdecydowanie najczęściej na polskim rynku występują dźwigi, które przeznaczone są do użytku ogólnego. W takich dźwigach ramię hydrauliczne pracuje zarówno pionowo jak i poziomo. Wysięgnik montowany jest tutaj zazwyczaj na podwoziu pojazdu. Jeśli chodzi o dźwigi, które wykorzystywane są w trakcie wycinki leśnej, to te posiadają charakterystyczne zakończenie ramienia hydraulicznego. Nie korzysta się tutaj z haków, ale ze specjalnych chwytaków, które łapią drewno. Są też samochody ciężarowe, które posiadają dźwigi umieszczane za siedzeniem kierowcy.

Tego rodzaju samochody najczęściej wykorzystuje się w firmach transportowych. Jak widać, rodzajów samochodów ciężarowych typu HDS jest naprawdę dużo i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. I wcale nie trzeba kupować takiego sprzętu. Można na początku zdecydować się na wypożyczenie samochodów ciężarowych HDS, by przekonać się o ich zaletach.