Podstawowe pytania dotyczące jazdy motocyklem

Czy jeżdżenie na motocyklu jest bezpieczne? Czy kupno motocykla to właściwa decyzja? Czy stać mnie na własny motocykl? Czy jazda jednośladem jest rzeczywiście aż tak przyjemna? – te i wiele innych pytań zadaje sobie wiele osób chcących rozpocząć swą przygodę z własnym motocyklem.

Odpowiednia kurtka motocyklowa to podstawa

kurtki motocykloweDzisiaj odpowiemy sobie na każdy z wyżej wymienionych pytań, a rozpoczniemy właśnie od bezpieczeństwa. Wiele mówi się o wypadkach z udziałem właścicieli jednośladów, jednak okazuje się, że wypadki z udziałem motocyklistów to tylko 0,5% wszystkich wypadków w naszym kraju, a to oznacza, że nie taki diabeł straszny. Oczywiście podstawą i tak jest odpowiednie wyposażenie w którego skład wchodzą odpowiednie pełne kaski (nie polecamy tzw. orzeszków), kurtki motocyklowe, odpowiednie buty i spodnie. Większość rzeczy dla motocyklistów produkowane jest z materiałów nie ścieralnych co zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Zatem czy kupno motocykla to właściwa decyzja? Badania pokazują, że ponad dziewięćdziesiąt procent osób, które kiedykolwiek jeździły jednośladem potwierdza, że czynność ta należała do najprzyjemniejszych jakie robili w życiu. Jazda motocyklem sprawia dużo frajdy i nie da się temu zaprzeczyć. Wiele osób jednak zastanawia się nad kosztami użytkowania takiego motocykla. Okazują się one jednak niewielkie, gdyż w porównaniu z klasycznym samochodem średniej klasy jednoślad spala bardzo mało ilość benzyny co jest zazwyczaj głównym kosztem większości kierowców, statystyczny sprawny motocykl pali około trzech litrów paliwa na 100 kilometrów. Wymianę oleju czy czyszczenie łańcucha wystarczy wykonać raz na rok, a części są bardzo tanie.

Zgodnie z powyższymi informacjami pozostaje tylko wsiąść na maszynę i ruszać w trasę. Poczuć wiatr we włosach i blask słońca na przedniej szybie kasku jest bezcennym przeżyciem. Do zobaczenia na trasie!