Podłogi – opis, rodzaje, koszty

W dzisiejszych czasach, firmy budowlane przechodzą jeden z najlepszych okresów w historii. Jest to spowodowane, wieloma inwestycjami budowlanymi. Od wielkich hal, dróg, mostów do małych jednorodzinnych domów. Nie prace z samą budową są teraz na topie. Również sama wykończeniówka przechodzi złoty okres. Zarówno z punktu widzenia budowlańców jak i inwestorów jest to temat bardzo trudny.

Jak dobrać idealną podłogę?

listwy podłogoweRynek wykończeniowy jest trudny. Spowodowane to jest, coraz większymi wymogami klientów, oraz większym asortymentem do wyboru. Dobrym przykładem jest dobranie odpowiedniej podłogi. Dziś bardzo popularne są kafelki i płytki. Jest wiele rodzai i wzorów. Łatwo utrzymać na nich porządek i są odporne na wodę, ale są zimne i twarde. Idealnie nadają się na instalację ogrzewania podłogowego. Kolejnym rodzajem podłogi są panele i parkiety. Koszt ich jest znacznie mniejszy od kafelek, jednak dużo ciężej utrzymać je w czystości, a po kontakcie z wodą często ulegają zniszczeniu i nadają się do utylizacji. Do wyboru mamy jeszcze wykładziny i dywany. Tutaj przez swoją strukturę ciężko jest utrzymać je w porządku, aby to zrobić musimy mieć specjalistyczny sprzęt jakim jest odkurzacz. Jednak są miękkie, przez co idealnie nadają się do pokoi dziecięcych. Sama podłoga to nie wszystko. Dodatkowo musimy dobrać do niej listwy podłogowe. Są one ważne ponieważ chronią ścianę przed obiciem i zabrudzeniem. Również wyróżniamy kilka rodzai listew. Na przykład drewniane, lub z tworzywa MDF.

Jak można zauważyć temat wykończenia jest bardzo trudny. Sam wybór podłogi, oraz listew jest nie lada wyzwaniem. Nie liczy się tylko funkcjonalność, ale także wygląd. Dzisiaj często to on bierze górę nad takimi parametrami jak cena, trwałość, specyfikacja.