Początek kolarskiej przygody – rowery elektryczne

Zakup pierwszego profesjonalnego roweru nie jest prosty i wymaga zgłębienia tematu. Często poradę można otrzymać bezpośrednio w sklepie specjalistycznym, jednak im więcej wiemy na ten temat, tym lepszą decyzję będziemy w stanie podjąć.

Rowery elektryczne i bezpieczeństwo

rowery elektrycznePo wybraniu sprzętu, niezależnie od tego, czy jest to rower szosowy, czy rower elektryczny, musimy kupić też sporo przydatnych akcesoriów kolarskich. Rowery focus w zestawie posiadają dodatkowe elementy wyposażenia takie jak błotniki, czy bagażnik. Każdemu kolarzowi przyda się pojemny bidon na wodę lub izotoniki. Bezpieczeństwo, jeśli chodzi o rzetelnie wykonane rowery elektryczne i szosowe jest najważniejsze. Dlatego nie można zapomnieć o zakupie dobrej jakości kasku, który ochroni głowę w razie upadku. Na rynku działa wielu renomowanych producentów kasków, wybierzmy taki model, który będzie dobrze pasował. Kaski mają też wentylację, lub daszek dodatkowo chroniący przed słońcem. Osobno można dokupić hamulec np. magura hs11. Na dłuższe wycieczki przyda się pojemny plecak, można znaleźć w sklepach takie, które mają wewnątrz zamocowany pojemnik na napoje z wygodnym ustnikiem (dzięki temu nie musimy zabierać ze sobą dodatkowo wody i wygodnie pijemy podczas jazdy). Kolejne akcesoria to lampki oświetlające rower i drogę po zmroku. Bez nich wyjazd wieczorem jest praktycznie niemożliwy – stajemy się niewidoczni. Jeśli zostawiamy rower np. przed biurem, warto zakupić specjalne zabezpieczenie, którym zapniemy go do ogrodzenia. Kilka rodzajów smarów do łańcucha w zależności od warunków zewnętrznych przyda się do konserwacji w trakcie sezonu.

Zapasowe opony i dętki (co najmniej jedna powinna być zawsze w plecaku), to niezbędne akcesoria. Przydadzą się też klucze imbusowe i inne narzędzia ułatwiające samodzielną naprawę małych usterek.