Płócienna torba na zakupy

Uwielbiamy robić zakupy i coraz częściej wybieramy się na nie z własnymi reklamówkami. Od lat panuje moda na wielorazowe siatki, które zastępują jednorazowe, foliowe reklamówki zanieczyszczające środowisko. Torby możemy kupić niemalże w każdym sklepie, w różnej wielkości.

Z czego jest zrobiona torba na zakupy?

torby na zakupyWygodnie jest zrobić zakupy i zapakować je do jednorazowych reklamówek ogólnie dostępnych w sklepach. Bez względu na ilość zrobionych zakupów, z każdego sklepu wychodzimy z nową siatką. Najczęściej są one wykonane z folii, którą po przybyciu do domu od razu wyrzucamy. Aby chronić środowisko, popularne foliowe worki możemy zamienić na torby na zakupy wykonane z bawełny, albo lnu. Kupimy je w większości sklepów spożywczych, hipermarketach, czy delikatesach. Wśród młodych ludzi zapanowała moda na płócienne torby, które można też kupić w sklepach odzieżowych i posiadają one kolorowe nadruki, lub haftowane wzory. Są dostępne w kilku rozmiarach i mają dodatkowo wzmacniane uszy. Niektóre torby posiadają wszyte od wewnętrznej strony małe kieszonki, lub nawet przegrody ułatwiające pakowanie do niech zakupów. Jedna torba z materiału może nam służyć przez wiele miesięcy, ponieważ jeżeli się zabrudzi, to możemy ją wyprać ręcznie, lub w pralce. W sytuacji uszkodzenia, powstałą dziurę możemy zaszyć i nadal się cieszyć torbą. Większe modele przeznaczone na ciężkie zakupy, mają dodatkowo wzmacniane dno i mogą być uszyte z podwójnego materiału, który pozwala udźwignąć ciężar do piętnastu kilogramów. 

Zabieranie że sobą torby na zakupy oszczędza pieniądze, ponieważ obecnie, zgodnie z ustawa wszystkie reklamówki muszą być płatne. Takie podejście poniekąd wymusza na nas stosowanie wielorazowych torebek gdyż wolimy wydawać mniej niż więcej. Cena materiałowej torby, to kwota od trzech do dziesięciu złotych.